, czwartek 25 kwietnia 2024
Otwarcie węzła w Krasnej jeszcze w styczniu. Podobno
Przy zjeździe na S-1 w Krasnej w końcu można zobaczyć robotników. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Otwarcie węzła w Krasnej jeszcze w styczniu. Podobno

JAKUB MARCJASZ
- To rażący przykład niefrasobliwości i lekceważenia przez firmę budowlaną - komentuje burmistrz Cieszyna przedłużające się zamknięcie węzła "Krasna" łączącego ul. Bielską z drogą S-1. - Prace prowadzone są z należytą starannością i zgodnie z planem - odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, zamknięcie węzła "Krasna" związane jest z budową ekranów akustycznych w tym miejscu. Od początku budzi spore emocje. Ten ważny punkt na mapie drogowej został zamknięty tuż przed długim weekendem w listopadzie. Kierowcy początkowo ignorowali znaki, objeżdżali zaporę i nielegalnie, jadąc pod prąd, dostawali się na drogę S1. Dla większości oznaczało to konieczność nadkładania drogi. - Przy dzisiejszych cenach paliwa nie mam zamiaru dopłacać do objazdów +10 km - skarżył się nasz Czytelnik z Pogórza, który dojeżdża samochodem w okolice Uniwersytetu Śląskiego.

Węzeł miał zostać otwarty do końca zeszłego roku. - Organizacja pracy na placu budowy jest zadaniem wykonawcy, który prowadzi określone prace zgodnie z harmonogramem tak, by zakończyć je w terminie umownym - jeszcze w listopadzie odpowiadała nam Dorota Marzyńska-Kotas, rzeczniczka prasowa GDDKiA, kiedy informowaliśmy ją, że w tym miejscu nie są prowadzone żadne prace.

Skąd więc opóźnienie? - Część robót w tym miejscu była prowadzona z drogi, a część z działek, które należą do prywatnych właścicieli. Jeden z nich nie wyraził na to zgody, dlatego zmuszeni byliśmy do wybudowania drogi technologicznej - mówi dziś.

Na sposób organizacji prac przy montażu ekranów akustycznych w rejonie węzła "Krasna" zwraca uwagę też burmistrz Mieczysław Szczurek. - Węzeł w Krasnej ma dla Cieszyna i jego mieszkańców zasadnicze znaczenie komunikacyjne, wobec czego jego dalsze wykorzystywanie jako swoistego magazynu dla materiałów budowlanych uważam za rażący przykład niefrasobliwości i lekceważenia użytkowników tego ważnego kanału komunikacyjnego przez firmę budowlaną - pisze w liście do GDDKiA. Jaka jest odpowiedź na ten zarzut? - Prace przy budowie ekranów akustycznych wzdłuż S-1 prowadzone są z należytą starannością i zgodnie z planem - mówi Dorota Marzyńska-Kotas.

Według najnowszej deklaracji GDDKiA węzeł "Krasna" ma zostać otwarty jeszcze w styczniu.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zgadzam się z ocenami pracy, zamykanie wjazdu na S1 i robienie sobie składu materiałów to zwykła bezczelność wykonawcy. Podobnie było przy remoncie ul. Bielskiej, gdy zamykano jeden pas ruchu, aby postawić kilka palet z kostkami brukowymi, choć trwało to krócej. Za takie postępowanie powinny być nałożone kary finansowe, samo zajęcie stanowiska w sprawie nic nie pomoże.
Inna rzecz to same ekrany, znajdują się niekiedy tam gdzie ich nie potrzeba, bo nie ma zabudowań w pobliżu, jest naturalny ekran np. pas drzew, lasek czy też droga biegnie kilka metrów poniżej poziomu otaczających ją terenów.

Pod sąd - odpowiedzialnych za ten chaos - tyle miesięcy się z tym babrać!!! Nie dość że objazdy to jeszcze niebezpieczeństwo dla kierowców tym się nikt nie przejmuje...Po co tam ekrany??? Tylko w Polsce możliwe - a po wybudowaniu ekranów będą znowu ograniczenia bo będzie trzeba przeprowadzić remont drogi zniszczonej przez roboli ekranowych...

wystarczy w planach zalozyc opoznienie. Pozniej kazde pismo mozna odeprzec stwierdzeniem, ze prace wykonywane sa starannie, zgodnie z planem.

"Mietek chodz! Bedziemy ekrany prostowac"

te ekrany to finansowy przekręt

Brawo burmistrz. Gdika to jawna kpina z cieszyniakow. Zrobili sobie magazyn na węźle i wszystko maja w du....

tak samo jest na S1 Skoczów - Bielsko-Biała. Od 3 miesięcy są gotowe ekrany na pasie do Skoczowa na Świętoszówce, ale zwężenia się nie likwiduje bo tak wygodniej budującym...

nie było ekranów na Manhatanie = źle! są = źle...ludzie skończcie wiecznie narzekać! A co do zamknięcia węzła...powinna posypać się kara dla wykonawcy!

W kulki sobie leci firma z mieszkańcami naszego miasta.

Ta jasne... Urzednicy GDDKiA mają w d**** zwykłych Kowalskich i Nowaków, dla nich liczy się, aby ich znajomi pakowali sobie kieszenie pieniędzmi z budowy włąsnie takich ekranów. Czy to w Cieszynie, czy w Ochabach. Tak samo jak w Ustroniu na Manhatanie, gdzie przez 14 lat mieszkańcy wręcz błagali o ekrany i tak nagle ni z gruchy ni z pietruchy ekrany wyrosły... i na pewno ktoś dostał za to piękną sumkę pieniędzy!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama