, piątek 12 sierpnia 2022
DK 81: Zamkną "wiślankę" w Wiślicy w obu kierunkach?
Już teraz z powodu remontu drogowcy zmuszeni zostali do całkowitego zamknięcia pasa jezdni w kierunku Wisły. fot: WOKDodaj do Facebook

DK 81: Zamkną "wiślankę" w Wiślicy w obu kierunkach?

JM
Drogowcy prowadzący remont na drodze krajowej nr 81 nie wykluczają okresowego zamknięcia drogi w obu kierunkach. Do tej pory mówili jedynie o ewentualnym wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

Generalny remont podmytej przez powódź z 2010 roku drogi rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku. Głównym zadaniem drogowców jest zapobiegnięcie dalszemu osuwaniu się skarpy oraz wzmocnienie konstrukcji drogi. - Rozpoczęta przebudowa jest skomplikowanym technicznie zadaniem inżynieryjnym o dużym stopniu trudności, ograniczonym z jednej strony rzeką Wisłą, a z drugiej wzniesieniem objętym ścisłym rezerwatem - mówi Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Już teraz z powodu remontu, drogowcy zmuszeni zostali do całkowitego zamknięcia pasa jezdni w kierunku Wisły. Niewykluczone, że w pewnym momencie zamkną ją całkowicie. - Zamknięcie takie może być konieczne z uwagi na obecnie nieprzewidziane względy technologiczne lub zagrożenie osunięcia się skarpy - dodaje Prusak, który zauważa, że ze względu na ograniczenia terenowe nie ma możliwości na wydzielenie dodatkowego pasa drogowego.

Zamknięcie "wiślanki" w obu kierunkach oznaczałoby spore problemy komunikacyjne, nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale i turystów odwiedzających beskidzkie miejscowości. W efekcie zwiększyłoby się natężenie ruchu na drodze Pawłowice-Cieszyn. Dlatego samorządowcy z naszego regionu domagali się, aby wszystkie prace na tym odcinku prowadzone były "pod ruchem". Jeszcze w styczniu przedstawiciele GDDKiA mówili co najwyżej o wprowadzeniu ruchu wahadłowego. - Jest to ostateczność, mamy nadzieję, że prace będą przebiegać na tyle sprawnie, że wprowadzenie ruchu wahadłowego nie będzie konieczne - mówiła wówczas Dorota Marzyńska-Kotas, rzeczniczka katowickiego oddziału. Teraz to stanowisko nie jest już tak jednoznaczne.

W piśmie do Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej (zrzesza ono gminy powiatu) GDDKiA zapewnia, że "dołoży wszelkich starań w celu zminimalizowania utrudnień spowodowanych prowadzonymi pracami", jednocześnie zwraca uwagę, że "zapisy decyzji środowiskowej pozwalają na całkowite zamknięcie drogi na czas wykonywania wymiany konstrukcji nawierzchni oraz usunięcia gruntów zalegających w podłożu, a także wykonania rusztów żelbetowych spinających rzędy pali".

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

GDDKiA wciąż się waha...

No to zamkną czy nie i kiedy?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama