, poniedziałek 20 maja 2024
Utrudnienia dla pasażerów Kolei Śląskich - rusza przebudowa „Pętli wiślańskiej”
Przed nami ważna inwestycja na kolei w regionie – przebudowa tzw. „pętli wiślańskiej”.W tym czasie pasażerowie będą korzystać z komunikację zastępczej.  fot: fot.arch.GCDodaj do Facebook

Utrudnienia dla pasażerów Kolei Śląskich - rusza przebudowa „Pętli wiślańskiej”

UM
Przed nami ważna inwestycja PKP w regionie, czyli przebudowa tzw. „Pętli wiślańskiej”. Robotnicy pojawią się w połowie marca na dwóch odcinkach: węźle kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach oraz pomiędzy Bronowem (koło Chybia), a Goleszowem.

Podczas pierwszego etapu inwestycji tj. od połowy marca br., prace prowadzone będą na odcinku od Bronowa (koło Chybia) do Goleszowa. Oznacza to całkowity brak wjazdu na linię wiślańską. Warto wiedzieć że równolegle ma rozpocząć się także przebudowa węzła Czechowice-Dziedzice. Prace będą prowadzone w rejonie posterunku odgałęźnego Ochodza, przystanku Zabrzeg i stacji towarowej Zabrzeg Czarnolesie. Pociągi do Cieszyna będą wówczas kursować po jednym torze, a od połowy maja br. wyłącznie przez stację towarową Zabrzeg Czarnolesie.

Istotne zmiany dla pasażerów

W tym czasie pasażerowie będą korzystać z komunikację zastępczej. Do Wisły będą zapewnione dwie linie autobusowe:

Linia czerwona

Bielsko Biała - Skoczów - Ustroń - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce.

Każdy autobus będzie skomunikowany w Bielsku Białej z pociągiem z Katowic (i analogicznie w drugą stronę). Na odcinku Bielsko Biała - Ustroń autobusy będą kursować drogą ekspresową S52 i "wiślanką" zajeżdżając tylko do Skoczowa. Od Ustronia do Wisły Głębiec autobusy będą zatrzymywać się przy wszystkich przystankach kolejowych.

Linia zielona

Czechowice Dziedzice - Zabrzeg - Chybie Mnich - Pierściec - Skoczów - Goleszów - Ustroń.

Linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki kolejowe na swojej trasie. Obsługa tej trasy wymaga przejazdu po lokalnych wąskich drogach, gdzie zmieści się tylko mikrobus. Wszystkie kursy mają zapewnione skomunikowanie z pociągiem z/do Katowic. Pomyślano też o pasażerach dojeżdżających z Pierśca, Zaborza i Mnicha do Wisły, dlatego będą zapewnione przesiadki w Ustroniu (lub w Skoczowie) na linię czerwoną. Żeby móc dopasować jadącą linię zieloną do linii czerwonej, wybrane kursy linii zielonej zaczynać będą się w Chybiu po skomunikowaniu z pociągiem Katowice - Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama