, wtorek 21 maja 2024
Ustroń: Radni dostaną nowoczesne tablety
Urząd Miasta Ustroń w grudniu ubiegłego roku złożył zamówienie na 15 nowoczesnych tabletów, w ramach zadania "Zakup sprzętu komputerowego dla UM”. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Ustroń: Radni dostaną nowoczesne tablety

MB
Urząd Miasta Ustroń zakupi tablety dla wszystkich radnych. To rozwiązanie usprawniające pracę Rady Miasta i wprowadzające oszczędności do biura Rady, które od tej pory ma zaoszczędzić na druku dokumentów.

Urząd Miasta w Ustroniu w grudniu ubiegłego roku złożył zamówienie na 15 nowoczesnych tabletów, w ramach zadania pn. "Zakup sprzętu komputerowego dla UM”. Nowe tablety mają mieć przynajmniej 10 calowe ekrany, system operacyjny Android 4.2 lub nowszy, 4-rdzeniowy procesor, złącze kart pamięci MicroSD i przynajmniej 16 gb pamięci wewnętrznej.

Jak tłumaczy kierownictwo Urzędu Miasta, jest to rozwiązanie unowocześniające pracę ustrońskich radnych, bowiem od teraz wszystkie materiały przed kolejnymi komisjami i sesją RM będą wysyłane na maila, a nie jak do tej pory, w wersji drukowanej.

Przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty, wygrała firma PW-H WIP z Rybnika. Radni otrzymają tablety firmy Overmax. Za 15 tabletów Urząd Miasta w Ustroniu zapłaci ok. 8 tys. zł brutto. Jeden tablet dla radnego kosztował zatem niecałe 550 zł.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Biedni Ci nasi rajcy.. Bez komputera w domu.. To może zapłacimy im też za prąd gaz i wode?? Nie stać ich na ZAKUP tabletu?? 504 złote za zasiadanie w radzie miasta plus komisje... Nie ładnie WSPÓLNIE DLA USTRONIA! :(

Dostali tablety a tak będą drukować jak drukowali do tej pory

Co z tego,że dziadek i tak nie będzie łumiał łobsługiwać tableta:)

Nie jestem radnym , nie mam diet i apanaży,, a mam lapka i tableta. Jak taka sierota? Na co te diety bierze? Co to za sieroty wybrano , których na tablet za 500 nie stać? NIe ma odpowiednich narzędzi do pracy, a nie krępi się radnym być śmiech mnie bierze, jak taki radny nie ma na czym meila przeczytać. a długopisy chociaż mają czy im też trzeba zasponsorować? O jaki ja naiwny, myślałem,że diety do takich rzeczy służą? Znaczy, że są do rządzenia nieprzygotowani , więc mam gdzieś ich rządy niekompetentne.

Co to w ogóle za informacja?:):):):)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama