, czwartek 20 czerwca 2024
Wisła: Skocznie już w kwietniu, a droga do przeprojektowania
Remont jest na ostatniej prostej. Nowe skocznie narciarskie będą gotowe już za trzy miesiące. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wisła: Skocznie już w kwietniu, a droga do przeprojektowania

MB
Wisła: Skocznie już w kwietniu, a droga do przeprojektowania

Zadanie wiąże się ze stworzeniem kompleksu trzech nowoczesnych skoczni treningowych z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży. Dzięki nowej inwestycji zajęcia klubu sportowego wreszcie będą odbywać się na miejscu, a do Wisły powrócą międzynarodowe zawody młodych skoczków narciarskich, fot. mat.pras.

Wisła zmierza do finału remontu skoczni narciarskich w centrum miasta. Burmistrz planuje otwarcie nowego obiektu już w kwietniu, jednocześnie negocjując z marszałkiem zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 941, która także ma przejść gruntowne zmiany.

Nowe skocznie narciarskie będą gotowe już za trzy miesiące. - Mamy kilka problemów ze strony proceduralnej dokumentacyjnej i projektowej. Jednak jestem już w tej chwili dobrej myśli, że poradzimy sobie z tym problemem i myślę, że niebawem będzie możliwe oddanie skoczni do użytku - mówi burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. - Na chwilę obecną została nam jeszcze do wykonania część przyległa do torów kolejowych, ale jest to już naprawdę niewielki zakres - dodaje. Otwarcie skoczni jest planowane na kwiecień tego roku.

Koszt inwestycji związanej z przebudową skoczni to ok. 3 mln zł. Źródła finansowania pochodziły z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego, a część także z środków budżetowych gminy Wisła. - W powstanie tej skoczni zaangażował się też bardzo prezydent Bronisław Komorowski. Także ten najwyższy szczebel także pomagał naszej miejscowości - mówi burmistrz.

Zadanie wiąże się ze stworzeniem nowoczesnego kompleksu trzech skoczni treningowych z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży. Dzięki nowej inwestycji zajęcia klubu sportowego wreszcie będą odbywać się na miejscu, a do Wisły powrócą międzynarodowe zawody młodych skoczków narciarskich. Trenerzy przewidują, że dzięki nowoczesnym skoczniom Wisła ma szansę znów stać się kuźnią sportowych talentów. A miasto ma przecież imponujące tradycje - tutaj pierwsze skoki oddał Adam Małysz.

Równolegle do przebudowy skoczni trwają prace związane z remontem drogi wojewódzkiej nr 941, która przebiega przez centrum Wisły. Za inwestycję odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Przebudową zostanie objęta droga na odcinku ok. 5 km. od końca obwodnicy miejscowości Ustroń do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 942 (rondo na Oazie). Jeszcze w poprzedniej kadencji wskazywano, że remont ma pozwolić dojechać do skoczni, przyspieszyć tempo przejazdu, częściowo ograniczając korki.

- Droga ma być rzeczywiście przebudowywana, ale tylko po śladzie, jaki biegnie w tej chwili. W miejscach tam, gdzie jest to możliwe, pojawią się ewentualne rozwiązania przebudowy skrzyżowań i poszerzenie drogi, jednak w naszym odczuciu jest to zupełnie niewystarczające, aby usprawnić dojazd i wyjazd z naszej miejscowości - mówi Tomasz Bujok. - Dołożę wszelkich starań, by to zmienić. Mam nadzieję, że kontakt z panem marszałkiem pozwoli na to, żebyśmy mogli powrócić do rozmów dotyczących zakresu przebudowy tej drogi. Chodzi o to, by dojazd do Wisły przebiegał po nowym śladzie, który mamy już zaplanowany i przede wszystkim po tym śladzie, którego koncepcje były opracowywane w wojewódzkim zarządzie dróg wojewódzkich w Katowicach. Faktem jest, że prace projektowe zostały już zlecone firmie wyłonionej w przetargu, więc nie wiem, na ile będzie jeszcze możliwe odwrócenie tego procesu. Jednak jest to dla nas na chwilę obecną jedno z najważniejszych zadań, które nas czekają w najbliższej przyszłości - dodaje.

Przypomnijmy, że w listopadzie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi wojewódzkiej 941. Wybrano ofertę firmy Projekty i Nadzory Drogowe Europrojekt Andrzej Kula, a wartość usługi to ok. 771 tys. zł brutto. Jak informuje ZDW w Katowicach, termin oddania gotowej inwestycji przypadnie na 2016 rok. Według wstępnych szacunków remont tego odcinka drogi będzie kosztować od 20 do 25 mln zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetnie, bądźcie dalej zaślepieni w transport drogowy, a Wisła będzie tonąć w coraz dotkliwszych korkach. No bo po co komu kolej?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama