, niedziela 23 czerwca 2024
Cieszyn: Pożyczki na remont zabytków
Na ochronę zabytków i opiekę nad nimi w budżecie Cieszyna na 2015 rok zapisano 100 tys. złotych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Pożyczki na remont zabytków

MB
Do końca stycznia każdy właściciel czy zarządca nieruchomości znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków może ubiegać się w Urzędzie Miasta o nieoprocentowaną pożyczkę na remont zabytkowych obiektów.

- Zainteresowani mogą składać wnioski o udzielenie przedmiotowych pożyczek do 31 stycznia 2015 roku. O środki te mogą starać się właściciele i zarządcy nieruchomości zabytkowych znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków. Gminna ewidencja zabytków jest opublikowana stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Cieszynie, zakładka "Zabytki" - informuje burmistrz, Ryszard Macura. Do wniosku należy dołączyć kserokopię pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, na które starosta cieszyński nie wniósł sprzeciwu.

Pożyczki będą udzielane w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel w budżecie miasta. Na ochronę zabytków i opiekę nad nimi w budżecie Cieszyna na 2015 rok zapisano 100 tys. złotych.

Pożyczki są nieoprocentowane. Burmistrz do końca lutego 2015 roku podejmie decyzję o udzieleniu pożyczki i jej wysokości, powiadamiając wnioskodawców o przyznaniu pożyczek. W pierwszej kolejności pożyczki są udzielane na remonty obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Druki wniosków oraz regulamin udzielania pożyczek można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Cieszynie Rynek 1, w Punkcie Obsługi Mieszkańców (hol główny, parter) lub w Wydziale Strategii i Rozwoju Miasta (pok. 216, II piętro, telefon kontaktowy 33 4794260 p. K. Guziur) oraz na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Cieszynie, bip.um.cieszyn.pl - zakładka "Zabytki".

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No właśnie ile jest tych hmm nie wiem jak ich nazwać co świeżo odmalowane elewacje malują ale po swojemu?, o czym myślą niszcząc coś co tak na prawdę jest dla wszystkich mieszkających w tym mieście.

To coś nowego. W poprzednim roku przyznano dotacje podmiotom, którzy już na dzień dobry nie mieli szans na realizacje remontu. I co? Tyle szumu, czad!!! Gmina ratuje zabytki!100 tys przekazała. Po czym kasa wróciła do budżetu w 50%.
No ale jest winda odremontowana.
Wszyscy się cieszymy.
Pikuś, że na kominy walące się na chodnik i tynk sypiący się na głowy przechodniów zabrakło rozumu i nie dano szansy inwestorom. Trzymam kciuki. Nawet nie potraficie zadbać o to co pozostawili pradziadowie a co dopiero rozwój miasta....

Ja,ja chce ! ale zaraz...,nic z tego bo od roku nie mam warunków zabudowy żeby wyremontować i przebudować gminny zabytek. Dziękuję ci gmino..

zadłużone miasto udziela nieoprocentowanych pożyczek? skąd te pieniądze???

100 tys ? To dwie elewacje. A może lepiej zająć się ćwierćmózgami, którzy niszczą to co niedawno zostało odmalowane ? JEst zadanie dla zuchów ze SM.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama