, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Trwają prace nad Strategią Rozwoju gminy Zebrzydowice
Ankietę można pobrać w urzędzie gminy, w gminnym ośrodku kultury oraz w placówkach edukacyjnych gminy Zebrzydowice.  fot: Ewelina SzuścikDodaj do Facebook

Trwają prace nad Strategią Rozwoju gminy Zebrzydowice

SM
W związku z pracami nad Strategią Rozwoju gminy Zebrzydowice do roku 2020, wójt gminy zwraca się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie ankiety i tym samym udzielenie odpowiedzi na kilka pytań i wskazanie ważnych zadań rozwojowych.

- Opinie mieszkańców, jak tez wskazania będą stanowiły kluczowy element procesu planowania strategicznego w gminie Zebrzydowice - przekonuje Andrzej Kondziołka, wójt Zebrzydowic.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut. Składa się ona z 6 kategorii pytań oraz metryczki. Pierwszy zakres pytań dotyczy warunki życia w gminie Zebrzydowice. W pytaniach tych należy ocenić wybrane aspekty jakości życia w gminie takie jak np. dostęp do przedszkoli i żłobków, stan techniczny infrastruktury drogowej, chodników i oświetlenia, czystość w gminie, dostęp do Internetu, jakość oferty kulturalnej i rozrywkowej, jakość obsługi w Urzędzie Gminy i jego jednostkach oraz otwartość samorządu na inicjatywy mieszkańców. W drugim pytaniu autorzy ankiety proszą o wskazanie co jest największym pozytywnym elementem w gminie Zebrzydowice, a co największym problemem? W trzeciej kategorii mieszkańcy gminy proszeni są o określenie swojego stosunku do Zebrzydowic, a w czwartej o wskazaniem gdzie chcieliby mieszkać w perspektywie najbliższych 5-ciu lat. Przedostatnie pytanie ma formę otwartą i dotyczy wskazania 1 najważniejszego przedsięwzięcia, projektu, zadanie, które należy zrealizować w gminie Zebrzydowice. Ostatni zakres pytań obejmuje pożądane dla mieszkańców kierunki działania, które mają największe znaczenie dla harmonijnego rozwoju gminy. W pytaniu tym można wypowiedzieć się w takich obszarach jak poprawa infrastruktury podstawowej (drogi, wod-kan), rozwój działalności i oferty w zakresie sportu i rekreacji, pozyskanie inwestorów i rozwój przemysłu oraz rozwój współpracy transgranicznej.

Ankietę można pobrać w urzędzie gminy, w gminnym ośrodku kultury oraz w placówkach edukacyjnych gminy Zebrzydowice. Można będzie ją również znaleźć w najnowszym numerze "Wiadomości znad Piotrówki", które ukażą się w piątek, 30 stycznia. Ankietę w formie elektronicznej można wypełnić tutaj. Pierwsze spotkanie konsultacyjne ws. Strategii Rozwoju gminy Zebrzydowice do roku 2020, zaplanowane zostało na 12 lutego br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama