, wtorek 21 maja 2024
Wójtowie Chybia i Zebrzydowic oraz burmistrz Strumienia spotkają się z Kolejami Śląskimi
Spotkanie jest pokłosiem pisma, jakie pod koniec ubiegłego roku włodarze z Chybia, Zebrzydowic i Strumienia wystosowali do wojewódzkiego przewoźnika.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wójtowie Chybia i Zebrzydowic oraz burmistrz Strumienia spotkają się z Kolejami Śląskimi

SM
Na początku lutego wójtowie Chybia i Zebrzydowic oraz burmistrz Strumienia spotkają się z przedstawicielami Kolei Śląskich. Tematem spotkania ma być aktualna oferta oraz propozycje zmian dotyczące przewozów realizowanych na linii S58 obejmującej trasę: Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice - Cieszyn.

Spotkanie jest pokłosiem pisma, jakie pod koniec ubiegłego roku włodarze z trzech gmin wystosowali do wojewódzkiego przewoźnika. Apelowano w nim o zwiększenie liczby połączeń realizowanych na linii S58.

W związku z tym, iż najbliższe spotkanie będzie miało charakter zamknięty, wójt Zebrzydowic Andrzej Kondziołka zwraca się do mieszkańców gminy z prośbą o uwagi i wnioski, które mogłyby zostać przedłożone i przekazane Kolejom Śląskim. - Uwagi i wnioski mieszkańców mogą dotyczyć istniejącego rozkładu jazdy oraz sugerowanych zmian, które odpowiadałyby ich potrzebom - wyjaśnia Kondziołka i podkreśla, iż spotkanie z przedstawicielami Kolei Śląskich będzie odnosić się wyłącznie do przewozów organizowanych na linii Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice - Cieszyn. - Nie będziemy podejmować tematu pozostałych połączeń realizowanych przez Koleje Śląskie na terenie powiatu cieszyńskiego, jak również spraw związanych z remontami linii i dworców kolejowych - dodaje wójt Zebrzydowic.

Uwagi i wnioski dotyczące istniejącego rozkładu jazdy oraz sugerowanych zmian, można przesyłać drogą mailową na adres: ug@zebrzydowice.pl, do 3 lutego br.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Przesiadki z Cieszyna w kierunku Katowic w Czechowicach trwają zawsze od 5 do 15 minut

Już wiadomo, że zostanie uruchomiony pociąg Cieszyn - Czechowice Dz po godzinie 8 i z Czechowic Dz do Cieszyna po godzinie 12. Tak więc dziura w połączeniach w Cieszynie zostanie uzupełniona i tak jak teraz mamy pociąg po 6, 14, 15, 17 i 19 będziemy mieli pociąg po 6, 8, 14, 15, 17 i 19. Każdym dojedziemy do Katowic w mniej jak dwie godziny za 14 zł, a student za 6,86 :-)

Serio? Brakowało mi tego pociągu po 8.

naprawdę? A ile będzie trwać przesiadka w Czechowicach?

Czy z Kolejami Śląskimi spotka się również Burmistrz Cieszyna???? Prosimy o połączenie z Katowicami przez Świnoujście.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama