, wtorek 21 maja 2024
Skoczów: Wyższe opłaty za odbiór śmieci
W 2015 roku w związku ze zmianą stawek nie ma obowiązku składania nowych deklaracji, chyba że zmieniła się liczba mieszkańców nieruchomości.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Wyższe opłaty za odbiór śmieci

MB
Mieszkańców Skoczowa czeka podwyżka stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych. To efekt rozstrzygnięcia nowego przetargu na odbiór odpadów w tej gminie na najbliższe lata. Firma Ekoplast-Produkt z Cieszyna startując do przetargu po raz drugi, podniosła cenę usługi.

Od lipca 2013 roku zgodnie z ustawą wdrażającą nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, odpady odbiera od wszystkich właścicieli nieruchomości gmina Skoczów za pośrednictwem wybranej w przetargu firmy. Pierwszy przetarg na okres do końca 2014 r. wygrała firma Sanit-Trans z ceną 4.49 zł od mieszkańca za segregowane odpady komunalne. Uwzględniając ogólne koszty usuwania odpadów w gminie na lata 2013-2014, ówczesna Rada Miejska uchwaliła stawkę opłaty za odbiór segregowanych odpadów komunalnych na 6.00 zł miesięcznie na osobę.

Na początku listopada 2014 roku była burmistrz, Janina Żagan rozstrzygnęła przetarg na odbiór odpadów na lata 2015-2016. Najniższą ofertę zaoferowała ponownie firma Sanit-Trans - tym razem było to 7.02 zł na mieszkańca miesięcznie (2.53 zł wyższa od poprzedniej stawki). Uchwałę dotyczącą nowej stawki opłat za odbiór odpadów ustanowiła już Rada Miejska VII kadencji i jest to 8.00 zł miesięcznie od mieszkańca za odpady segregowane. Opłata za niesegregowane odpady wyniesie z kolei 15.00 zł od mieszkańca. W 2015 roku w związku ze zmianą stawek nie ma obowiązku składania nowych deklaracji, chyba że zmieniła się liczba mieszkańców nieruchomości.

- Nowe stawki opłaty w Skoczowie są jednymi z najniższych w powiecie cieszyńskim i województwie śląskim - mówi burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko. - Odpady niesegregowane w naszej gminie stanowią mniej niż 5% całości odbieranych odpadów - dodaje.

Dla porównania w Wiśle opłaty wynoszą 10.00 zł miesięcznie od osoby (za odpady zbierane w sposób selektywny) i 20.00 zł miesięcznie od osoby (za odpady nie zbierane w sposób selektywny). W Cieszynie jest to 8.30 zł (za odpady zbierane w sposób selektywny) i 18.60 zł (za odpady nie zbierane w sposób selektywny). Niższe opłaty są niektórych gminach spoza powiatu, np. w Pawłowicach, gdzie mieszkańcy płacą 7.00 zł (za odpady zbierane w sposób selektywny) i 14.00 zł (za odpady nie zbierane w sposób selektywny).

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to gdzie ta różnica między ceną przetargową 7,02 zl a rzeczywistą do opłacania 8 lub 15 zl?

Zgodnie z ogłoszeniem o wyborze najkorzystniejszej oferty przetarg wygrał SANIT - TRANS
http://www.skoczow.pl/media/upload/o/g/ogloszenie%5B13%5D.pdf
Ogarnijcie się !!

Skoro gdzie indziej płacą za odbiór odpadów więcej to logiczne, że i skoczowianie z przyjemnością będą starali się dogonić czołówkę.
Jak widać czarno na białym - nasz ukochany rząd z prezydętem i parlamentem wprowadzając ustawę śmieciową w 2013r., bardzo pragnęli naszego dobra – choć nam już go tak niewiele zostało.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama