, sobota 18 maja 2024
Testy na obecność koronawirusa przy wjeździe do Czech?
W najbliższych dniach czeskie ministerstwo zdrowia zajmie się wprowadzeniem zmian do swoich nakazów i obowiązujących obostrzeń, tak by mogły zacząć obowiązywać od poniedziałku, 9 listopada z aktualizacją raz w tygodniu. fot: MMDodaj do Facebook

Testy na obecność koronawirusa przy wjeździe do Czech?

MM
Czeski rząd zatwierdził w poniedziałek zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu systemu SEMAFOR, który w trakcie pandemii ostrzega o ryzyku zakażenia koronawirusem. Zmiany mają dotyczyć także obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 od obcokrajowców oraz obywateli Czech, którzy podróżować będą do Republiki Czeskiej z krajów oznaczonych kolorem czerwonym.

Informacje na temat zmian w systemie SEMAFOR przekazał na swoim twitterze Tomáš Petříček - czeski minister spraw zagranicznych, który w lakonicznych wpisach zarysował planowane funkcjonowanie systemu na nowych zasadach. W jednym z czterech wpisów czytamy, iż osoby, które podróżować będą do Czech z kraju oznaczonego na mapie kolorem zielonym nie będą musiały liczyć się z jakimikolwiek ograniczeniami. W tym samym wpisie czytamy jednak, iż przy pierwszej aktualizacji systemu SEMAFOR większość krajów zakwalifikowana zostanie obecnie do strefy czerwonej, a zatem w ramach podróży z tych krajów do Czech, wymagane będzie posiadanie negatywnego wyniku na obecność koronawirusa. Obowiązek ten dotyczyć będzie zarówno obcokrajowców, jak i obywateli Czech.

Poszczególne kraje będą mogły uzgodnić indywidualnie wyjątki np. w przypadku pracowników transgranicznych lub transportu międzynarodowego. W najbliższych dniach czeskie ministerstwo zdrowia zajmie się wprowadzeniem zmian do swoich nakazów i obowiązujących obostrzeń, tak by mogły zacząć obowiązywać od poniedziałku, 9 listopada z aktualizacją raz w tygodniu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama