, poniedziałek 15 lipca 2024
Od środy godzina policyjna w Czechach oraz dalsze ograniczenia
Jednym z najważniejszych ograniczeń, które wejdzie w życie w najbliższą środę jest wprowadzenie godziny policyjnej, czyli zakazu swobodnego poruszania się w godzinach od 21:00 do 5:00 rano. fot: Wojciech Wandzel/www.cieszyn.pl



Dodaj do Facebook

Od środy godzina policyjna w Czechach oraz dalsze ograniczenia

MM
W poniedziałek, późnym wieczorem czeski rząd ogłosił kolejne ograniczenia mające na celu zmniejszenie liczby zakażeń wśród obywateli Czech. Jednym z najważniejszych ograniczeń, które wejdzie w życie w najbliższą środę jest wprowadzenie godziny policyjnej, czyli zakazu swobodnego poruszania się w godzinach od 21:00 do 5:00 rano.

W zakresie ograniczenia swobodnego przemieszczania się czeski minister zdrowia podał kilka wyjątków, wśród których znalazła się droga do domu z pracy, konieczność wykonywania obowiązków służbowych, ochrona życia, zdrowia i majątku oraz np. wyprowadzania psów. W tym ostatnim przypadku pojawiło się jednak ograniczenie do 500 metrów od miejsca zamieszkania.

Kolejne obostrzenia, które wejdą w życie w środę, 28 października i potrwają minimalnie do 3 listopada obejmują zakaz handlu w godzinach od godz. 20:00 do 5:00 oraz w całkowity zakaz handlu w niedzielę. Wyjątek w tym zakresie dotyczy m.in. aptek, stacji benzynowych oraz małych punktów sprzedaży zlokalizowanych na dworcach i lotniskach. Czeski rząd wprowadził także zakaz prowadzenia handlu na targowiskach.

Minister zdrowia zwrócił się także z apelem do pracodawców, którzy powinni skierować na przymusową, zdalną pracę wszystkich pracowników, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki zawodowe z domu. Wskazanie to dotyczy także urzędników i pracowników administracji rządowej.

Przypomnijmy, iż zapowiedziane przez ministra zdrowia ograniczenia to kolejne, po zamknięciu gastronomii (działa wyłącznie w opcji "na wynos"), kin, teatrów, basenów, hoteli, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, sklepów, które nie sprzedają towarów pierwszej potrzeby, a także ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się, kroki w walce z ogromnym przyrostem zakażeń koronawirusem w Czechach.

W najbliższych dniach czeski rząd będzie rozważał możliwość przedłużenia stanu wyjątkowego, który na terenie kraju naszych sąsiadów obowiązuje do 3 listopada.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama