, wtorek 25 czerwca 2024
Czesi wprowadzają kolejne obostrzenia, w tym ograniczenie w przemieszczeniu się
Pierwsza kategoria ograniczeń dotyczy ograniczeń przemieszczania się z wyjątkami obejmującymi m.in. drogę do i z pracy, do lekarza lub do sklepu w celu dokonania niezbędnych zakupów lub do parków i lasów w celach rekreacyjnych. fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Czesi wprowadzają kolejne obostrzenia, w tym ograniczenie w przemieszczeniu się

MM
Podczas środowej konferencji prasowej czeskiego rządu, zaprezentowane zostały kolejne obostrzenia i zasady bezpieczeństwa, które mają na celu zatrzymanie rozwoju epidemii w Czechach. Dotychczasowe środki bezpieczeństwa, w tym ograniczenie działalności lokali gastronomicznych nie przyniosły bowiem spodziewanych efektów. Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa zacznie obowiązywać od czwartku, 22 października od godz. 6:00

Nowe zasady podzielone zostały na trzy kategorie. Pierwsza kategoria dotyczy ograniczeń przemieszczania się z wyjątkami obejmującymi m.in. drogę do i z pracy, do lekarza lub do sklepu w celu dokonania niezbędnych zakupów lub do parków i lasów w celach rekreacyjnych.

Druga grupa ograniczeń dotyczy ograniczenia pracy urzędów organów państwowych, które będą przyjmować klientów maksymalnie 2 dni w tygodniu przez minimum 5 godzin każdego dnia.

Trzecia grupa ograniczeń dotyczy ograniczenia sprzedaży w małych sklepach i świadczenia usług takich jak np. salony fryzjerskie, czy kosmetyczne. Wyjątkiem będą m.in. sklepy spożywcze i drogeryjne, stacje paliw, apteki, sklepy zoologiczne, kioski, sklepy ogrodnicze i kwiaciarnie.

Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa zacznie obowiązywać od czwartku, 22 października od godz. 6:00 do 3 listopada.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama