, wtorek 23 kwietnia 2024
Czechy: Stan wyjątkowy do 20 listopada
Izba Poselska czeskiego parlamentu zdecydowała o przedłużeniu stanu wyjątkowego na terenie Republiki Czeskiej do 20 listopada. fot: Wojciech Wandzel/www.cieszyn.plDodaj do Facebook

Czechy: Stan wyjątkowy do 20 listopada

MM
Izba Poselska czeskiego parlamentu zdecydowała o przedłużeniu stanu wyjątkowego na terenie Republiki Czeskiej. Przyjęty w piątek wniosek został skrócony o 10 dni w stosunku do tego, o co wnioskował były już minister zdrowia Roman Prymula. W przeciwieństwie do polskiego rządu, Czesi nie ograniczyli swoim obywatelom wstępu na cmentarze, pozwalając dodatkowo w okresie świątecznym na wznowienie pracy np. sklepów ze zniczami i zakładów kamieniarskich, które zostały zamknięte 22 października.

Wydłużenie do 20 listopada stanu wyjątkowego, utrzymuje w mocy dotychczasowe obostrzenia i zasady, które w ostatnich dniach i tygodniach wprowadzane były na terenie całego kraju. Dodatkowo czeski rząd zdecydował także o zamknięciu do 20 listopada szkół specjalnych, które wraz z przedszkolami jako jedyne nie zostały zamknięte przy okazji drugiej fali zakażeń koronawirusem w Czechach.

Czeski rząd zapowiedział także, iż wraz z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju do nauczania w szkołach przywracane będą pierwsze i ostatnie klasy szkół podstawowych, a także najstarsze roczniki szkół średnich. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż 23 listopada. Niemal do końca listopada nie będą także działały m.in. restauracje, kawiarnie i inne punktu gastronomiczne. Podobnie jak w Polsce wyjątek od tej zasady stanowią jedynie lokale świadczące usługi na wynos.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama