, niedziela 23 czerwca 2024
Tajemnica zapadliska na ul. Kolejowej wyjaśniona
Postali, podumali i zwołali konferencję prasową. Choć cała sytuacja stała się nieco groteskowa, bo przecież dziura w jezdni jest mało atrakcyjna, to podejdźmy do sprawy poważnie. W końcu na kilka tygodni ul. Kolejowa została wyłączona z ruchu samochodowego, a kierowcom jakoś nie jest do śmiechu. fot: FJDDodaj do Facebook

Tajemnica zapadliska na ul. Kolejowej wyjaśniona

FJD
Tajemnica zapadliska na ul. Kolejowej wyjaśniona


Tajemnica zapadliska na ul. Kolejowej wyjaśniona

Postali, podumali i zwołali konferencję prasową. Cieszyński magistrat znalazł kolejny sposób na promocję Cieszyna i być może to również jakiś pomysł na kolejny produkt turystyczny. Owe zapadlisko pozostanie z nami na dłużej więc i turyści będą mogli wpisać je jako kolejny punkt do zwiedzania. Tylko patrzeć, aż symbolem miasta stanie się dziura w jezdni. Nic dziwnego, sezon ogórkowy i nic się nie dzieje. To również dobry sposób by odciągnąć na chwilę uwagę od kolejnych opóźnień i męczącego remontu na ul. Głębokiej. Choć cała sytuacja stała się nieco groteskowa, bo przecież dziura w jezdni jest mało atrakcyjna, to podejdźmy do sprawy poważnie. W końcu na kilka tygodni ul. Kolejowa została wyłączona z ruchu samochodowego, a kierowcom jakoś nie jest do śmiechu.

Informacja o prawdopodobnej przyczynie zapadnięcia się nawierzchni ulicy Kolejowej w Cieszynie, została przekazana mediom przez włodarzy miasta, na czwartkowej ( 22.07.21.) plenerowej konferencji prasowej.

Kierowniczka Miejskiej Oczyszczalni Ścieków p. Sylwia Rymorz wyjaśniła, że bardzo prawdopodobną przyczyną wystąpienia tego zapadliska, było wypłukanie kilkunastu metrów sześciennych ziemnej podbudowy ulicy Kolejowej. Nastąpiło to na wskutek rozszczelnienia przyłącza do głównej magistrali ściekowej, które zainstalowane tam zostało przed wieloma laty.

Szczelina o której mowa, najpierw umożliwiła wodzie i ściekom swobodne przedostawanie się do gleby, a następnie te “popłuczyny” zassała i pozwoliła im popłynąć w kierunku oczyszczalni ścieków. “Popłuczyny” o których mowa, jednak tam nie dotarły i na dzień dzisiejszy zalegają dno głównego kolektora. Osad ten, jak stwierdziła kierowniczka oczyszczalni nie przeszkadza jednak w prawidłowym działaniu kanalizacji miejskiej i wszystkie ścieki są prawidłowo oczyszczane.

Przedstawiciel Gospodarki Komunalnej, jako eksploatujący sieć kanalizacyjną w Cieszynie poinformował, że wykop został zabezpieczony i ogrodzony, a fragment ulicy Kolejowej jest wyłączony z ruchu, który można kontynuować po przygotowanych objazdach. Dokonano także inspekcji telewizyjnej kolektora ogólnospławnego, żeby stwierdzić czy w dalszej jego części nie ma innych uszkodzeń. W związku z tym, że ZGK nie posiada własnej brygady remontowej naprawę zlecono firmie EKOBUD z którą miasto ma podpisaną umowę na usuwanie różnych awarii. Firma EKOBUD przystąpiła już do działania i w trybie natychmiastowym zabezpieczyła specjalnymi obudowami obrzeże osuwiska. Zamówione zostały już niezbędne materiały oraz specjalna koparka z długim wysięgnikiem.

Pomimo tych intensywnych działań remont kolektora będzie trwał około 3-ech tygodni. Po jego zakończeniu przyjdzie dopiero czas na remont zniszczonej nawierzchni drogi, co niewątpliwie potrwa kolejnych kilka dni.

Ciekawostką niewątpliwie jest to, że ten uszkodzony obecnie główny kolektor o wymiarach 900 x 600 cm położony został 105 lat temu, jeszcze za panowania w naszym mieście monarchii Austro-Węgierskiej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama