, niedziela 26 maja 2024
Wójt Brennej bez absolutorium
Wójt Brennej Jerzy Pilch otrzymał od Rady Gminy wotum zaufania, jednak nie udzielono mu absolutorium. .  fot: arch GCDodaj do Facebook

Wójt Brennej bez absolutorium

UM
Podczas dzisiejszej sesji, 19 lipca w Gminie Brenna w porządku obrad znalazła się debata nad Raportem o Stanie Gminy, wotum zaufania dla wójta Jerzego Pilcha oraz uchwała o nieudzieleniu absolutorium. To dość zaskakujące efekty posiedzenia Rady Gminy.

Wójt Brennej Jerzy Pilch otrzymał od Rady Gminy wotum zaufania. Przyjęto również raport, jednak nie udzielono mu absolutorium.

Uchwała o nieudzielenie wójtowi Brennej absolutorium było stanowiskiem Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Brenna i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. W uchwale widnieje zapis: "nie udziela się Wójtowi Gminy Brenna absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Brenna za 2020 rok. " Przed głosowaniem radni zapoznani zostali ze stanowiskiem Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Brenna i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium.

Komisja jako powód podała duże zadłużenie gminy, czyli 32,5 mln zł, a to aż 53,75 % dochodów wykonanych, oraz zaciągnięcie pożyczki w instytucji tzw. parabanku na kwotę 1 mln zł, a wcześniej w kwocie 5 mln zł. Zwrócono również uwagę na wysokie koszty obsługi zaciągniętych pożyczek.

Za podjęciem uchwały głosowało 10 radnych. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a trzech nieobecnych. Uchwała weszła w życie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to moze powinnismy teraz mowic o paragminie lub patowójcie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama