, piątek 1 grudnia 2023
Strumień: Plan pomocy dla gastronomii
Na lutowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni zajęli się propozycją dotyczącą udzielenia pomocy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i hotelarskiej.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Strumień: Plan pomocy dla gastronomii

red.mat.pras
Na lutowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni zajęli się propozycją dotyczącą udzielenia pomocy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Pomoc dotyczy wprowadzenia zwolnień z podatku od nieruchomości.

Projekt uchwały, jaki trafił pod obrady radnych, dotyczył mikro i małych przedsiębiorców, którzy na terenie Gminy Strumień prowadzą działalność gastronomiczną i hotelarską, a ich płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu pandemii koronawirusa. Gmina Strumień chce zwolnić tych przedsiębiorców z podatku od nieruchomości - gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej za styczeń, luty i marzec tego roku.

- Jest to analogiczna uchwała jak ta podjęta przez Radę Miejską w Strumieniu 4 maja 2020 r. Wtedy wprowadzono zwolnienia dla przedsiębiorców również prowadzących działalność gastronomiczną i hotelarską za kwiecień i maj 2020 r. W minionym roku z powyższych zwolnień skorzystało 6 podatników na kwotę 8.009 zł. W 2021 kwota zwolnień z podatku od nieruchomości wyniesie w przybliżeniu 25 000 zł– podsumowuje Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama