, czwartek 25 kwietnia 2024
Brenna, Hażlach i Strumień z umowami na budowę kanalizacji
Trzy gminy z powiatu cieszyńskego otrzymały umowy na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. fot: Tomasz Żak / UMWSDodaj do Facebook

Brenna, Hażlach i Strumień z umowami na budowę kanalizacji

Sześć gmin z subregionu południowego otrzymało umowy na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Środki na budowę kanalizacji otrzymały także trzy gminy z powiatu cieszyńskiego, które w drugim naborze wniosków na inwestycje poprawiające gospodarkę wodno-ściekową pozyskały w sumie ponad 3 mln zł.

- To dla nas bardzo ważne wsparcie. Osiedla, które tutaj powstały, zostały wybudowane poza terenem aglomeracyjnym. Wymagają wręcz pilnej budowy kanalizacji. Mamy takie przysiółki na ulicach Łęgowej, Brzozowej i Wierzbowej, warto zaś zaznaczyć, że co trzeci dom w Brennej spełnia rolę wypoczynkową. Poza tym jest to aspekt, na który zwracają także uwagę przedsiębiorcy i inwestorzy, na których aktywność liczymy - mówił podczas przekazania umów o dofinansowanie zadań wójt Brennej, Jerzy Pilch, który był gospodarzem spotkania podczas którego wręczone zostały umowy na budowę kanalizacji w obszarach wiejskich.

Oprócz Brennej, która na budowę kanalizacji otrzymała środki w wysokości ponad 1,1 mln zł, pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafiły także do dwóch gmin powiatu cieszyńskiej, a mianowicie gminy Strumień (ponad 1,3 mln zł) oraz gminy Hażlach (542 798 tys. zł).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama