, piątek 23 luty 2024
Smutny los cieszyńskiej zieleni, nawet tej w donicach
Każdy dobry gospodarz przed zimą zabezpiecza w swoim ogrodzie rośliny i elementy drewniane, które mogą ulec zniszczeniu. Gospodarnością byłoby również wsadzenie tych chryzantem w ziemię zyskując w przyszłym roku kwitnącą ozdobę rabatek.  fot: SFDodaj do Facebook

Smutny los cieszyńskiej zieleni, nawet tej w donicach

UM
Smutny los cieszyńskiej zieleni, nawet tej w donicach


Smutny los cieszyńskiej zieleni, nawet tej w donicach

Temat oszczędności jest w Cieszynie poruszany przy każdej możliwej okazji. Oszczędzamy na edukacji, kulturze i nawet na zieleni miejskiej. W Cieszynie mówi się ostatnio więcej o wycinkach drzew niż o nowych nasadzeniach. A jeśli coś już posadzą, to w betonowych donicach. O nich było już głośno gdy stanęły na Rynku, a mieszkańcom pomysł wyjątkowo nie przypadł do gustu. Obecnie szare betonowe kręgi przykryto konstrukcją z drewna. Tak czy siak, pieniądze na to wydano, ale sposób przechowywania i ochrony posadzonych w nich roślin pozostawia wiele do życzenia.

Po wykonaniu betonowych donic Beata Sobik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, przekonywała że, koszt nie był duży, a donice miały podnieść atrakcyjność cieszyńskiego rynku.

- W zakresie nasadzeń, jakie zostały zaproponowane korzystano z doświadczenia wyspecjalizowanego architekta krajobrazu, który czuwał nad projektem na każdym etapie jego realizacji. Reasumując, bardzo dobra współpraca pomiędzy pracownikami MZD, a architektem zieleni pozwoliła na zminimalizowanie kosztów tego przedsięwzięcia, gdyż w ostatecznym rozrachunku możemy mówić o kwocie 9 062 zł.- wyjaśniała Beata Sobik.

Od tamtej pory betonowe bloki obudowano drewnem. Jednak jak wszyscy wiemy przede wszystkim drewno, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia szczególnie w mokrych i zimowych miesiącach. Niestety ani wydane pieniądze, ani odpowiednie zabezpieczenie roślin nie jest dla MZD ważne. Donice bowiem zrzucono na plac obok składowiska kostki chodnikowej. Smutny ich widok podkreślają dodatkowo przekwitłe i obumarłe chryzantemy.

Każdy dobry gospodarz przed zimą zabezpiecza w swoim ogrodzie rośliny i elementy drewniane, które mogą ulec zniszczeniu. Gospodarnością byłoby również wsadzenie tych chryzantem w ziemię zyskując w przyszłym roku kwitnącą ozdobę rabatek.

Ocenę tego pozostawiamy samym mieszkańcom. Miasto bowiem jest tym, na co pozwolą sami mieszkańcy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama