, wtorek 23 kwietnia 2024
Cieszyn: Ruszyły szczepienia personelu w Szpitalu Śląskim
Pierwszą zaszczepioną osobą był dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Czesław Płygawko.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Ruszyły szczepienia personelu w Szpitalu Śląskim

UM
We wtorek 29 grudnia, o godz. 13:00 w Szpitalu Śląskim w Cieszynie ruszyły szczepienia przeciw Covid- 19.

Pierwszą zaszczepioną osobą był dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Czesław Płygawko.

- W pierwszej kolejności szczepimy personel obsługujący Oddział Intensywnej Terapii i SOR. To medycy najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem- mówi dyrektor Płygawko.
- Samo szczepienie można porównać do tego stosowanego na grypę. Czuję się dobrze i nie ma powodów do obaw- dodaje Dyrektor.

Pierwsza partia otrzymanych szczepionek to 150 szt. Dziennie szczepieniu poddawanych jest 50 osób. Kontynuacja nastąpi po otrzymaniu kolejnych dawek szczepionki.

Program szczepień zakłada, że będą one w Polsce dobrowolne. Jako pierwsza zostanie zaszczepiona tzw. grupa zero. To pracownicy sektora ochrony zdrowia, Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Do tej pory do zaszczepienia w pierwszym etapie zgłosiło się około 300 tysięcy pracowników służb medycznych. Jeśli w poszczególnych grupach wiekowych nie będzie wystarczającej liczby chętnych na szczepionkę na koronawirusa, rząd nie wyklucza dodatkowego naboru dla osób młodszych, które będą chciały się zaszczepić.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama