, środa 24 lipca 2024
Rada Powiatu Cieszyńskiego uchwaliła budżet na 2021 r.
We wtorek, 29 grudnia 2020 roku odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego, podczas której najważniejszym punktem posiedzenia było uchwalenie budżetu na 2021 rok. fot: arch.GCDodaj do Facebook

Rada Powiatu Cieszyńskiego uchwaliła budżet na 2021 r.

red.mat.pras.
Rada Powiatu Cieszyńskiego uchwaliła budżet na 2021 r.

Nowa uchwała budżetowa została przyjęta 25 głosami „za”, przy 1 wstrzymującym się, 2 radnych było nieobecnych. fot. Starostwo Powiatowe Cieszyn


Rada Powiatu Cieszyńskiego uchwaliła budżet na 2021 r.

We wtorek, 29 grudnia 2020 roku odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego, podczas której najważniejszym punktem posiedzenia było uchwalenie budżetu na 2021 rok.

Nowa uchwała budżetowa została przyjęta 25 głosami „za”, przy 1 wstrzymującym się, 2 radnych było nieobecnych.

- Chciałbym rozpocząć ten punkt od krótkiego zwięzłego przedstawienia, tak to robiłem w poprzednim roku, ponieważ to nie są tabelki do analizy, tylko krótkie przedstawienie budżetu. Pozwolę sobie zaokrąglać kwoty do pełnych milionów oraz setek tysięcy. Szanowni Państwo budżet Powiatu Cieszyńskiego po stronie dochodów wynosi blisko 229 milionów, a po stronie planowanych wydatków zamyka się kwotą 228 mln zł - informował Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński.

Do przedstawionego planu budżetu odniósł się Janusz Król Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego:

- Na pewno dosyć optymistycznie wygląda ten plan, jeśli chodzi o przychody z udziału z podatków od osób fizycznych. Wiemy, że te przychody planuje się na bazie informacji z Ministerstwa Finansów, więc uważamy, że pomimo tej optymistycznej wersji, jeżeli chodzi o przychody, gdyż jest to newralgiczny punkt w tym budżecie, niepewny, jest uzależniony bowiem od tego, co będzie się działo w kraju z epidemią, co będzie się działo w gospodarce i z naszymi płacami, a właśnie od tego uzależnione są przychody budżetowe. Dlatego ten punkt może być zagrożeniem do jego realizacji.

Nowy budżet Powiatu Cieszyńskiego został skonstruowany w następujący sposób: dochody budżetu powiatu cieszyńskiego - 228 869 723 zł, w tym dochody bieżące w wysokości 212 478 728 zł oraz dochody majątkowe w wysokości 16 152 354 zł, wydatki budżetu na 2021 rok - 227 183 914 zł, w tym wydatki bieżące w łącznej wysokości 205 725 917 zł oraz wydatki majątkowe w łącznej wysokości 21 457 997 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama