, niedziela 23 czerwca 2024
Skoczów: I etap remontu ul. Mickiewicza przeciągnie się do końca lipca
I etap remontu ulicy Mickiewicza potrwać ma do końca lipca. fot. Magdalena Lapczyk-Plinta Dodaj do Facebook

Skoczów: I etap remontu ul. Mickiewicza przeciągnie się do końca lipca

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Skoczów: I etap remontu ul. Mickiewicza przeciągnie się do końca lipca

Równolegle do I etapu remontu ul. Mickiewicza ruszyły prace na ul. Ustrońskiej. fot. Magdalena Lapczyk-Plinta

Trwa remont ulicy Mickiewicza w Skoczowie. Jego pierwszy etap powinien być już zakończony, jednak już wiemy, że przeciągnie się do końca lipca. Tymczasem rozpoczęły się także prace na ulicy Ustrońskiej.
Od maja do października prowadzone są prace związane z przebudową ulicy Mickiewicza w Skoczowie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską do mostu na rzece Bładnica. Roboty remontowe obejmują m.in.: rozbiórkę istniejącej nawierzchni, budowę nowych chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wymianę oświetlenia ulicznego oraz uzupełnienie drzew ozdobnych.

16 maja rozpoczęły się prace związane z realizacją I etapu tej inwestycji na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do skrzyżowania z ulicą Szkolną. - Z powodu niespodzianek związanych z nośnością podłoża rodzimego pod warstwą konstrukcyjną, byliśmy zmuszeni zrobić dodatkowe wzmocnienia, co opóźniło nasze prace. I etap remontu planujemy zamknąć do końca lipca - mówi Grzegorz Jaromin z Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Skoczowie i dodaje, że w stosunku do planowanego harmonogramu prac całego remontu, żadnych opóźnień nie przewiduje. - Na pierwszym odcinku mieliśmy małe opóźnienie, ale teraz jesteśmy przygotowani na wystąpienie podobnych problemów z podłożem, dlatego na pewno ze wszystkim uporamy się w terminie - wyjaśnia Jaromin i zapewnia, że wszystkie prace zakończą się 1 października, tak jak wynika to z podpisanej umowy.

Na remont ulicy Mickiewicza miasto Skoczów otrzymało dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do czasu rozpoczęcia prac remontowych stan techniczny drogi, którą zniszczyła powódź z maja ubiegłego roku, był bardzo zły. Przebudowa ma na celu polepszenie warunków dla ruchu pojazdów i pieszych oraz poprawę bezpieczeństwa.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nie napinaj się, bo puścisz bąka.

Nie wiem czy to przypadek, ale tobie wychodzi mniej więcej jak sztabowi wyborczemu pis-u. Jak pijanemu z rozporka.

+ "t"

i tak jej wychodzi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama