, sobota 2 grudnia 2023
Cieszyn: Bielska doczeka się remontu
Ulica Bielska w Cieszynie jest jedną z najbardziej dziurawych w całym mieście. Fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Cieszyn: Bielska doczeka się remontu

JAKUB MARCJASZ, zdjęcia: M. KŁEK
Cieszyn: Bielska doczeka się remontu

Generalny remont rozpocznie się już na wiosnę 2011 r. fot. Maciej Kłek


Cieszyn: Bielska doczeka się remontu

Prace na ulicy Bielskiej przebiegać będą w trzech etapach. fot. Maciej Kłek

Bielska, jedna z głównych ulic Cieszyna, w końcu zostanie wyremontowana. Prace na pierwszym z trzech planowanych odcinków inwestycji rozpoczną się już wiosną 2011 r.
Remont ul. Bielskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cienciały do węzła z S1 w Krasnej przebiegać będzie w trzech etapach.

Pierwszy z etapów - dotyczący 1,36 km odcinka od ulicy Cienciały do skrzyżowania z ulicą Stawową - rozpocznie się już wiosną 2011 r. i ma zakończyć się w połowie 2012 r. - Obecnie trwają przygotowania przetargów na wykonawcę robót oraz nadzór inwestorski nad inwestycją, które planujemy ogłosić w lutym - mówi Czesław Gluza, starosta cieszyński.

Nowa jezdnia zostanie poszerzona, przebudowane zostaną także znajdujące się na tym odcinku drogi skrzyżowania.

Czy obok naturalnych utrudnień w związku z remontem, kierujący mogą spodziewać się trwałego zamknięcia drogi? - Generalnie nie jest planowane całkowite wyłączenie ulicy z użytkowania na czas prowadzenia robót. Zakładamy, że roboty będą prowadzone pod ruchem z lokalnymi zawężeniami - zapewnia Gluza. - Zarządca drogi dopuszcza możliwość wyłączenia drogi z ruchu na czas wykonywania niektórych elementów głównego kolektora kanalizacji deszczowej, a także na czas wykonania zasadniczych robót bitumicznych.

Całkowity koszt przebudowy tego fragmentu ulicy Bielskiej szacowany jest na blisko 8 mln złotych. Połowa tej sumy pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Remont kolejnych dwóch odcinków od ulicy Stawowej do węzła S1 w Krasnej uzależniony jest od zdobycia przez powiat środków zewnętrznych. Niewykluczone, że pierwsze decyzje w tej sprawie będą znane jeszcze w tym roku.
Komentarze: (39)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak tu teraz dojechać do uniwersytetu? Przez kolejową aż???

Czy to nie aby Pan Burmistrz miał na pieńku z Panem Rektorem i przez to zadbał aby dojazd dio uniwerku był... jaki jest?

niestety to PIS otwarcie i najgłośniej dopomina się więcej kasy dla partii i blokuje redukcję parlamentu...

tylko w pisie?

a wystarczyłoby w sumie max 200 parlamentarzystów - i tak większość z nich to zombie do głosowania. Niestety, pęd do koryta jest wielki w PISie.

Posłowie i senatorowie, którzy nie załapią się do sejmu jesienią po wyborach, dostaną z państwowej kasy po 30 tys. zł odprawy. Łącznie na taką „nagrodę” dla najgorszych parlamentarzystów wydamy ponad 7 mln zł. Na otrzymanie odprawy rzecz jasna nie będą mieć wpływ pijaństwo w pracy i nieusprawiedliwione nieobecności. Przydałoby się te 7 mln w Cieszynie na drogi.

Wczoraj byłam w Cieszynie i musiałam jechać tą "drogą". Toż to jakaś masakra!!!! Nie wiedziałam jak jechać aby w ogóle dojechać .

ilość studentów na US-iu - spadła z 6000 do niecałych 3000; Mała Łąka - do dziś straszy ślepą dojazdówką, wygląda jak wysypisko śmieci - polecam spacer wiaduktem granicznym - a miało to być sztandarowe miejsce dla inwestorów; MDM - po trzech latach błagania o załatwienie przez ratusz formalności przenosi planowana inwestycję do Bielska; Ilośc mieszkańców miasta - spadek o 4 000... stan dróg lokalnych - TRAGEDIA.. kanalizacja śródmieścia - stan ze średniowiecza!!.... Młynówka - cuchnący kolektor przeciekających kilkusetletnich szamb pod kamienicami... Miasto opuściły fenomenalne imprezy - Era Nowe Horyzonty, Nowa Muzyka - powodem była nieskrywana niechęć władz miasta do organizatorów. To tylko wierzchołek góry lodowej, każdy z nas z łatwością dorzuci kilka innych przykładów zaniedbań, nieudolności, niekompetencji ratusza. To są efekty trzech kadencji burmistrzów Ficek, Matuszek, Cybulski. W tym samym czasie miasto wydało o. 180 mln zł na utrzymanie i rozwój Towarzystwa Korytkowego. Dane szczegółowe - w uchwałach budżetowych na stronach BIP.

Nie wiem skąd jesteś, ale chyba nie stela. Tylko baran i głąb kapuściany może wypisywać bzdury zamiast konkretnych rzeczy.

Wiadomo, że pan urzędnik sprawuje władzę. No a na czym polega owa władza? Władza polega na tym, żeby coś nakazać lub czegoś zakazać. Problem polega na tym, że nie bardzo wiadomo, co nakazywać – jeśli oczywiście nie liczyć miłości do partii i rządu. Gdyby urzędnicy wiedzieli takie rzeczy, to nie musieliby trawić życia na państwowych posadach, tylko zajęli się interesami. Ponieważ nie wiedzą, to najczęściej spotykaną formą ich władczej aktywności są zakazy.

W Polsce wiadomo - rząd za nic nie odpowiada. Pan Premier też za nic nie odpowiada, od tego ma armię urzędników (jest jeden wyjątek od tej żelaznej zasady -Premier odpowiada za Orliki).

Bieda w R.P. bardzo wielka. Wadzem trza latami molestować o sprawy oczywiste. Kilkadzisąt lat czekamy na Szpital. Tylko Banki i komornicy działają niezwłocznie. Kilkanaście (?) na remont drogi,a i tak jest przynajmniej jeszcze kilka ulic równie: pilnych. Jak długo jeszcze Państwo chcą być tak tumanienii? Przecież jasno wiadać że potrzeby tzw. obywatela są... w bardzo głębokim poważaniu. Pytam się zatem Pana Statrosty czy już jest ogłoszony przetarg na zdjęcia i filmiki z otwarcia wyremontowanej Bielskiej?

O ile dobrze pamiętam, koszt 1 km remontowanej drogi na Kubalonkę był znacznie niższy. Co do remontu - rok temu była remontowana nawierzchnia drogi Bażanowice - Goleszów. Może tą samą metodą dałoby się wyremontować choćby część ul.Bielskiej. Czy na pewno droga na całej długości wymaga całkowitej wymiany podłoża? Wtedy i czas remontu byłby krótszy no i koszty byłyby mniejsze. A przeróbka skrzyżowań - tak, byle nie kolejne mini-ronda. Odpowiednio zaprogramowane światła są skuteczniejsze - co widać na zakorkowanych rondach w Cieszynie. Rondo spełnia swoją rolę tam, gdzie jest dość miejsca i nie koliduje z sygnalizacją świetlną czy zamykanym przejazdem kolejowym.

Boże!!!6baniek!!!ale dobrze,że będzie remont.jak długo żyję w Cieszynie to nie pamiętam remontu tej ulicy!!!może ktoś mi pomoże,bo serio nie pamiętam!!!jeździły(rozjeżdżały i demolowały!) przez nią ciężarówy(Tir-y),cały tranzyt od granicy.od tamtych czasów nic nie zrobiono.

Nie jestem złośliwy, ale życzę starośćie połamania nóg w kilku miejscach, a potem najstarszą karetką powozić go Bielską kilka razy do tego pieknego szpitala zaworząc.

no niekoniecznie bieda pustoszy nam drogi. Na bzdety typu dizajn, teatr jednego dyrektora czy lodowisko dla kotów rasowych miasto wydaje rocznie blisko 20 mln zł. A co do kosztów 6 mln/km - to niemal koszt 1 km autostrady - z daleka pachnie tu przewałką, co nie jest dziwne patrząc na całokształt... Po drugie, same nawierzchnie są wielokrotnie tańsze - a tych nam najboleśniej brakuje.

na miejscu pana starosty wybrałbym sie zamiast na nasiadówkę do knajpy wraz z całą resztą imprezową rady do sąsiadów zza Olzy zobaczyć jak oni to potrafią załatwić, że drogi buduje się u nich 7 dni w tygodniu, a porządek na codzień mają na nich większy niż my na stole w boże narodzenie

6 milionów... hmmmmm.... to według mnie oznacza 2 lub 3 ronda w celu upłynnienia ruchu oczywiście

6 mln zł za remont 1km. Policzcie ile trzeba pieniędzy na remont wszystkich dróg w Cieszynie. Polecam sprawdzenie ile wynosi roczny budżet Cieszyna. Do wszystkich, którzy chwalą się, że płacą podatki. Łaski nie robią bo obowiązek wynika z ustawy. Jeżeli brakuje pieniędzy na drogi to znaczy, że wpływy z podatków są za małe. Bohaterowie podatkowi policzcie gdyby 10 tys. mieszkańców wpłaciło dobrowolnie po 1 tys. zł to będzie tego 10 mln zł, czyli na remont 1,6km drogi. Niestety bieda powoduje, że drogi są w opłakanym stanie.

na miejscu Pana Starosty wpisałbym roboty tylko w weekendy i np do końca 2011 r. i ciekawe czy sie ktos zgłosi, jak trzeba bedzie przetarg uniewarznic z uwagi na brak oferentów to znowu bedzie wrzask ze przetarg zle przygotowany taki nasz naród na szczescie nie cały

oczom nie wierzę!

Więcej takich artykułów.

jak sobie starosta nie radzi TO NIECH ZREZYGNUJE Z KORYTA, ja mam w de jego problemy - płacimy mu za robotę a nie za dajmy na to popijanie na sesyjkach w Strasznym Dworze... Jego problem załatwić wszystko tak, żeby cieszyniacy nie cierpieli na tym, a zgranie remontu wiaduktu z remontem nawierzchni najwyraźniej przerosło i ratusz, i starostwo!... A co do pracy w soboty czy niedziele - żałosna jest ta twoja argumentacja - typowy skowyt wampira budżetowego. Całe miasto ma kląć pół roku w objazdach bo jakiś dupek zadecyduje, że dzień święty święcić?.. Spadaj, pasożycie. Mamy już dość samorządowych nieudaczników w Cieszynie.

Na trzech ryżych czterech fałszywych :D he he

Oszi - masz racje, foty trza porzadne wykonac dla potomnych. Natomiast co do wiersza o ryżym: ŚWIETNY ! WSPANIAŁY ! DOSKONAŁY W SWEJ SZCZEREJ WYMOWIE ! Złota czcionka dla Poety :) Prawda to i tylko prawda !

Furt narzekacie - jak były dziury to wszyscy oczekiwali i jechali na włodarzy zeby był remont, teraz ma byc remont a wy juz widzicie problemy ! Wyobraz se ty "Prace od 8 do 14", że 8 mln zł (właściwie to 4) Powiat nie ma w portfelu i nie jest w stanie wylożyć tego tak o. wtedy byl zaplanowany remont wiaduktu (bo wymagał przebudowy z powodu złego stanu i dla bezpieczeństwa go przebudowano), a nie remont całej Bielskiej. W dodatku Starosta powiedział, że ruch będzie się odbywał, tylko trochę to będzie dłużej trwało. Nie masz prawa krytykować tego ze remont będzie lub nie będzie się odbywał w weekendy - po pierwsze tego jeszcze nei wiadomo, a po drugie - nie cwaniakuj, bo sam do roboty w sobote czy w niedziele pewnie nie idziesz !

to klarowny dowód, iż człowiek jest najbardziej nieudanym boskim stworzeniem - bublem po prostu, z olbrzymia ilością odpadów produkcyjnych

Jak las Smoleński mgłą był spowity
Tak ty Tusku hańbą na zawsze okryty
Przed potomkiem katów
Na ofiar mogile
Dałeś wyraz tego
Żeś Moskwy pupilek

Klęczałeś przed trumną Pana Prezydenta
Myśląc że twych łajdactw naród nie spamięta
Tych co z Palikotem, ?Radziem? i ?Gajowym?
Tych co z Niesiołowskim w słowach rynsztokowych
Okrutnych, wulgarnych, podłych i kłamliwych
Zniszczyliście Polskę i ludzi uczciwych

Hańba tobie zdrajco Polskiej racji Stanu
Twe rządy trujące jak wyziew wulkanu
Gdzie naród zaczadzony medialnym oparem
Do cna wypalony nienawiści żarem
Lży patriotów i Bogu urąga
Krzyż poniewierając przekleństwo na się ściąga

Pozna się na tobie Tusku jeszcze wielu
Katów sprzymierzeńcu, biednych gnębicielu
Rozdajesz bogatym, zabierając biednym
Skazujesz rodaków na los mniej niż pewny
Podnosisz podatki aby naród płacił
Za Sawickiej grzechy i ?cmentarnej braci?

Naród przetrwać musi rządy twe haniebne
Złodziejskie dla Polski dla obcych służebne
Za uścisk Putina za uśmiech Angeli
Oddasz naszą Polskę pod władztwo Brukseli

?Polskość to nienormalność? to twoje są słowa
Więc ?normalny? Tusku zacznij żyć od nowa
Zapukaj do Moskwy może ci otworzy
Lub Merkel Ci dywan czerwony położy
Bruksela wręczy Tobie moc różnych orderów
Rozbłyśniesz nad Europą niczym Słońce Peru

cieszynioki same wybierają - i same dostają w dupę od razu

Ale jaja

Cieszyn miastem zabytkowych dróg !!! :D

trzeba zrobić zdjęcia (dokumentacja) dla... potomnych, bo ich wyobraźnia, na podstawie zapisów czy relacji słownych...może tego nie ogarnąć!

Niech zaczynają i kończą jak najszybciej. Byle tylko nie budowali następnych rond!

soboty i niedziele oczywiście nie - czeka nas powtórka z rozrywki - a rok temu Bielska była zamknięta z powodu wiaduktu - nie dało się wtedy???!....

No i dobrze, że remontują tą ulicę. Była już w gorzej niż opłakanym stanie. Czas zacząć modernizować to miasto.

to se kup i jezdzij se po swojej wsi albo po swojej dzialce jesli masz, elo !

no nie, a chciałem kupić jeepa

a kto wybierał przez kilka kadencji tu, w Cieszynie, w wyborach bezpośrednich - burmistrza, który za nic miał inwestowanie w infrastrukturę miasta, torpedował wręcz próby tworzenia nowych miejsc pracy, a dziesiątki milionów marnotrawił na podtrzymywanie lokalnej koterii, tworzenie absurdalnych zamków dizajnu czy lodowisk na których teraz nawet nie wolno zagrać w hokeja..? To wy, cieszynioki, baranie łby, głąby kapuściane - sponsorzy pp. Ficka, Matuszka, Cybulskiego - a teraz na domiar wszystkich nieszczęść - szczurka. We własne piersi się bijcie i na własne dupy razy zbierajcie.

A czym się regularnie w pierwszej kolejności zajmuje wybrany samorząd?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama