, piątek 21 czerwca 2024
Drogowy koszmar w Skoczowie
— Problemy zaczną się, gdy Garbarska zostanie zamknięta — ostrzega Czesław Dudek z Urzędu Miejskiego. fot. WO Dodaj do Facebook

Drogowy koszmar w Skoczowie

GZC/WO
Jazda samochodem po Skoczowie przyprawia kierowców spoza miasta o ból głowy. Wielu z nich kluczy ulicami i w duchu pomstuje.
— Najgorzej jest wtedy, gdy przyjezdni skręcają do Skoczowa od strony Wisły. Jeżeli muszą dojechać na Rynek, są straceni — przekonują skoczowiacy.

Remont ul. Objazdowej sprawia, że kierowcy, którzy zaparkowali w centrum Skoczowa, miewają ogromne problemy, by wydostać się z powrotem na wiślankę. Przejazd zaś do Simoradza czy Dębowca, bez wskazówek miejscowych, jest praktycznie niemożliwy. Zdaniem mieszkańców winne tej sytuacji jest niezbyt czytelne oznakowanie objazdów.

— Proszę spojrzeć na ul. Garbarską. Tam nie ma żadnego znaku, który informowałby przyjezdnych, jak mają jechać, by wydostać się z miasta —przekonują kierowcy spod Kaplicówki.

Czesław Dudek, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Skoczowie, tłumaczy jednak, że objazd nie prowadzi ulicą Garbarską. Wytyczono go natomiast ulicami Cieszyńską, Mickiewicza, Targową, ks. Mocko, Wiślańską, Ciężarową i Drogą Krajową 81. — Ta trasa została oznakowana tablicami, natomiast ulicą Garbarską jeżdżą przede wszystkim miejscowi, którzy doskonale znają miasto — mówi Dudek. Dodaje, że u wylotu ul. Garbarskiej pierwotnie miał obowiązywać nakaz skrętu w prawo w stronę Bielska. Zdecydowano jednak utrzymać możliwość skrętu w lewo, w stronę Cieszyna, by pomóc kierowcom wydostać się z miasta. — Problemy zaczną się, gdy Garbarska zostanie zamknięta. Stanie się tak na krótko, ponieważ w ramach tej inwestycji obecny wyjazd ulegnie likwidacji, a ulica zostanie lukiem połączona z ul. Bielską w miejscu, gdzie teraz stoją taksówki — mówi Dudek.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale jaja, urzędnicy uspokajają - to jeszcze nic będzie gorzej. To dobrze bo myślałem że coś się zmieniło - co za tupeciarze, niech szlag trafi.

Normalne... Jak na Skoczow to mnie nic nie zdziwi...
PS.Czy to prawda, ze na Skoczowskim rynku wypasacie kozy ???

Ja we skocowie na rynecku niedługo bydó bace z łowieckami...

Dyć to się nie godzi! A babuci kiery nie chce? Nie bydzćie tacy i se kupcie odymie za ełra. Bubuć jak godają na górnym: "funkiel nówka nie śmigany"

Dla was maruderzy najlepiej nic nie robić. Objazdy są. Jak coś się robi to i utrudnienia muszą być. Gdyby objazdami było lepiej niż remontowanymi drogami to po co je wogóle otwierać. Co do kóz to masz ich sporo w nosie Kaczan

rzeczywiscie oznakowanie Skoczowa to istny koszmar. W niedziele wracałam z Ustronia i znajoma namówiła mnie na zatrzymanie sie w Skoczowie. Miasteczko bardzo ładne i przyjemne (polecam lody na rynku!!!! - pychotka), ale wydostać sie z miasta nie mozna. Musiałam pytac przechodniów jak tu wyjechać, straciłam około pół godziny. Apeluję do władz! Zróbcie cos z tym. Z chęcia znowu przyjechałabym do Skoczowa, ale nie chę nawet myśleć o problemach z wyjazdem...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama