, sobota 25 maja 2024
Remont rynku w Cieszynie. Oferty przekroczyły dostępne środki
Przypomnijmy, iż przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i przebudowy cieszyńskiego rynku, zagospodarowanie zieleni, małej architektury oraz roboty konserwacyjne fontanny św. Floriana. fot: UM Cieszyn/visitpoland.onlineDodaj do Facebook

Remont rynku w Cieszynie. Oferty przekroczyły dostępne środki

REDAKCJA
W Biuletynie Informacji Publicznej miasta Cieszyn opublikowana została informacja z otwarcia ofert stanowiących odpowiedź na nabór ofert obejmujących remont i przebudowę rynku w Cieszynie. W terminie wskazanym w postępowaniu do Urzędu Miasta w Cieszynie wpłynęły dwie oferty. Obie przekroczyły środki dostępne na ten cel w kasie miasta.

Termin składania ofert minął 19 maja o godz. 11:00. Tego dnia oprócz otwarcia propozycji złożonych przez potencjalnych wykonawców, poznaliśmy też kwotę jaką miasto planuje przeznaczyć na realizację zamówienia. W sumie jest to ponad 10,7 mln zł brutto. Najbliżej tej kwoty była oferta spółki z Bielska-Białej, która wyceniła opisany zakres prac na kwotę ponad 11,3 mln (11 381 000,00 zł). O blisko 2 mln zł drożej swoją pracę wyceniła spółka z Warszawy (13 405 125,07 zł). Brakująca kwota do najniższej oferty to blisko 670 tys. zł.

Przypomnijmy, iż przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i przebudowy cieszyńskiego rynku, zagospodarowanie zieleni, małej architektury oraz roboty konserwacyjne fontanny św. Floriana. Z uwagi na miejsce realizacji zadania, zamówienie obejmuje również przeprowadzenie badań archeologicznych zgodnie z decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W obrębie płyty rynku umieszczone zostaną elementy małej architektury takie jak mobilne donice z zielenią, ławki, stojaki na rowery, kosze na odpady, słupki informacyjne, itp.

Jak już pisaliśmy wcześniej, ze względu na planowany remont rynku, polska część tegorocznej edycji Święta Trzech Braci odbędzie się w nowej przestrzeni – na terenie i w samej Hali Widowiskowo-Sportowej. Z uwagi na fakt, iż obie przedstawione oferty przekraczają środki dostępne na ten cel w kasie miasta, trudno spodziewać się kiedy realnie mogą rozpocząć się prace na cieszyńskim rynku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama