, piątek 12 sierpnia 2022
Projekt rewitalizacji Dzięgielowa w ramach studenckiej pracy semestralnej
Koncepcja Marty Lewicz, Pauliny Tumin oraz Anny Złotnik przedstawiała m.in. scalenie najważniejszych miejsc za pomocą sieci przenikających się ścieżek w kształcie łuków. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Projekt rewitalizacji Dzięgielowa w ramach studenckiej pracy semestralnej

BARBARA ŚLIŻ
Projekt rewitalizacji Dzięgielowa w ramach studenckiej pracy semestralnej

Koncepcja rewitalizacji Dzięgielowa przygotowana przez Justynę Błaszczyk, Kornelię Hulalkę i Marię Wróbel.

Rewitalizacja Centrum Dzięgielowa to tytuł pracy semestralnej, jaką mieli wykonać studenci kierunku Architektury Krajobrazu Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. W ramach półrocznych zajęć studenci, podzieleni na grupy, przygotowali kilka projektów, które już wkrótce będzie można zobaczyć w gminie Goleszów.

W ramach zaliczenia przedmiotu Architektura Krajobrazu studenci bielskiej uczelni mieli za zadanie przygotować i opracować projekt rewitalizacji jednej z miejscowości. - Bardzo szybko udało nam się nawiązać współpracę z samorządem gminy Goleszów, który zaproponował nam, by w swoich projektach skupić się na centrum Dzięgielowa - wyjaśnia dr Bartłomiej Buława, wykładowca bielskiej uczelni.

Dzięgielów, miejscowość znana głównie z "Tygodnia Ewangelizacyjnego" i rajdów kolarskich nie ma jeszcze opracowanego planu wykorzystania przestrzeni publicznej. Dzięki studentom sytuacja ta się zmieniła. Przygotowali oni 10 projektów rewitalizacyjnych tej miejscowości. - Powstałe projekty mogą stać się szansą do wywołania powszechnej dyskusji nad wyglądem i funkcjonalnością centrum Dzięgielowa. Wkrótce zostaną one pokazane mieszkańcom gminy - dodaje Buława.

Projekt rewitalizacyjny miejscowości zakładał stworzenie interesującej, funkcjonalnej i atrakcyjnej koncepcji zagospodarowania centrum Dzięgielowa. W ramach prac nad projektem gmina udostępniła studentom teren do opracowania studenckich projektów.
Prace studentów uwzględniały nie tylko walory przyrodnicze miejscowości, ale także oczekiwania mieszkańców. - Zrealizowane przez studentów projekty są tylko i wyłącznie pracami semestralnymi, wykonanymi na ćwiczeniach, dlatego też, ze względów merytorycznych, mają charakter poglądowy - mówi Tomasz Jaszowski, zastępca Wójta Gminy Goleszów.

Podczas pokazu projektów w siedzibie bielskiej uczelni wybrano najlepszą pracę. Koncepcja Marty Lewicz, Pauliny Tumin oraz Anny Złotnik przedstawiała m.in. scalenie najważniejszych miejsc za pomocą sieci przenikających się ścieżek w kształcie łuków.

Prace studentów dotyczące rewitalizacji centrum Dzięgielowa będzie można obejrzeć podczas Zebrania Wiejskiego w Dzięgielowie, które odbędzie się w piątek, 16 marca, o godz. 17.00 w miejscowej remizie OSP.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

aa to z tego projektu odgapiał daruś gajny...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama