, niedziela 23 czerwca 2024
Pracownicy cieszyńskiego sądu protestują. Sprzeciwiają się zamrażaniu płac
Pracownicy administracyjni sądów mają dość. Czują się oszukani i niedocenieni przez ugrupowanie rządzące.  fot: Czytelniczka GCDodaj do Facebook

Pracownicy cieszyńskiego sądu protestują. Sprzeciwiają się zamrażaniu płac

UM
Pracownicy cieszyńskiego sądu protestują. Sprzeciwiają się zamrażaniu płac

Protesty są w Polsce już zjawiskiem powszechnym. Protestowali nauczyciele, medycy, uczelnie, kobiety, rolnicy, a teraz przyszedł czas na pracowników sądów i prokuratur. Wszystko za sprawą krzywdzącej ustawy która ma zamrozić pensje urzędników tego sektora. W środę, 18 sierpnia swoje niezadowolenie wyrazili również pracownicy cieszyńskiego sądu.

Pracownicy administracyjni sądów mają dość. Czują się oszukani i niedocenieni przez ugrupowanie rządzące.

Rząd – w przyjętym w czerwcu projekcie – wskazał, że w 2022 r. wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej nie będą waloryzowane automatycznie jednym wskaźnikiem (Rada Ministrów zaproponowała średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w 2022 r. w wysokości 100 proc. w ujęciu nominalnym). Oznacza to zamrożenie funduszu płac w budżetówce, co w konsekwencji skutkować może brakiem podwyżek w tym sektorze.

Bez podwyżek wynagrodzeń część doświadczonych pracowników wymiaru sprawiedliwości zbliży się do płacy minimalnej. Zachodzi obawa, że niskie wynagrodzenia spowodują kolejne odejścia zatrudnionych w tym sektorze. Dużym zagrożeniem jest w związku z tym to, że sądownictwo będzie znowu borykało się z poważnymi problemami kadrowymi".

Kolejny protest przed cieszyńskim sądem zaplanowano na 25 sierpnia, zaś 10 września zaplanowano duży protest w Warszawie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama