, wtorek 27 luty 2024
Niepełnosprawność na co dzień: Przetarg i opóźnienia
Zadaniem realizacji transportu niepełnosprawnych uczniów zajmują się urzędy gmin. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Przetarg i opóźnienia

Iwona Włodarczyk
Tak jak dzieci zdrowe, tak i dzieci z niepełnosprawnościami objęte są obowiązkiem nauczania, a większa część z nich pobiera naukę w szkołach oraz ośrodkach prowadzących rehabilitację. Zadaniem realizacji transportu niepełnosprawnych uczniów zajmują się urzędy gmin, między innymi Urząd Gminy Hażlach.

W ostatnie dni wakacji rodzice uczniów niepełnosprawnych z wyżej wymienionej gminy zostali poinformowani o konieczności zapewnienia od dnia 01 do 07 września transportu swoich pociech do szkół we własnym zakresie.

Przyczynę opóźnienia realizacji tego zadania wyjaśnia Beata Lipka Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Zdrowia Urzędu Gminy Hażlach.

„Gmina zapewnia uczniom niepełnosprawnym bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu do placówek oświatowych. W roku szkolnym 2021/2022 postanowiono o objęciu wsparciem szerszego kręgu uczniów niż w latach poprzednich. Niestety ruch ten zobligował nas do uruchomienia procedury przetargowej, która nie zakończyła się w przewidywanym przez nas terminie.

Z uwagi na powyższe uczniowie będą dowożeni transportem zorganizowanym od dnia 8 września 2021 r. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, którzy wykazali w tym względzie zrozumienie, natomiast za dowóz prywatny przez rodziców w dniach 1 – 7 września zostaną rodzicom zwrócone koszty, z uwzględnieniem stawek w obowiązującej uchwale Rady Gminy Hażlach w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Hażlach na rok szkolny 2021/2022. Łączne koszty transportu na rok szkolny 2021 / 2022 szacowane są na poziomie 180 tysięcy netto.”

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama