, sobota 20 sierpnia 2022
Niepełnosprawność na co dzień: Pomoc czy utrudnianie życia?
Karaniem nieuczciwych kierowców nie powinny zajmować się osoby prywatne, lecz posiadające do tego uprawnienia odpowiednie służby.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Pomoc czy utrudnianie życia?

Iwona Włodarczyk
Karta parkingowa uprawniająca do parkowania samochodu na miejscu dla niepełnosprawnych jest przynależna do osoby nie do auta. Niepełnosprawny posiadacz tej karty zabiera ją ze sobą do pojazdu, którym w danej chwili podróżuje, a dany pojazd po umieszczeniu jej za przednią szybą ma prawo do parkowania na niebieskiej kopercie.

Możliwość parkowania w specjalnie oznaczonych miejscach jest niewątpliwie przywilejem znacznie ułatwiającym życie osobom z niepełnosprawnościami oraz kierowcom, którzy transportują ich w różne miejsca między innymi do lekarza, urzędu czy na zakupy.
Niedopuszczalne jest, to aby na miejscu parkingowym dla niepełnosprawnych parkowały auta bez uprawniającej ich do tego karty, co regulują odpowiednie przepisy, których przestrzegania pilnuje Straż Miejska.

Zdarza się jednak, że niektórzy kierowcy pomimo braku uprawnień bez skrupułów parkują na niebieskiej kopercie, co wywołuje słuszne oburzenie nie tylko wśród niepełnosprawnych.

Pracownicy Straży Miejskiej to nie jedyne osoby, które zajmują się karaniem nieuczciwych kierowców. W Cieszynie są osoby poświęcające swój prywatny czas na wędrówkę po parkingach i sprawdzanie tego czy dane auto zaparkowane na miejscu dla niepełnosprawnych i ma prawo tam się znajdować. Wszystko byłoby w porządku, gdyby owe osoby nie starały się być zbyt nadgorliwe i dobrze przyjrzały się przedniej szybie zaparkowanego pojazdu za którą powinna znajdować się karta parkingowa, a jeżeli takowej brak zgłosić ten fakt Straży Miejskiej.

Okazuje się, że w naszym mieście nawet osoby posiadające uprawnienia są narażone na upokorzenie ze strony samozwańczych „strażników parkingowych”, którzy bez wcześniejszego sprawdzenia czy za szybą jest umieszczona karta, oklejają stojące na niebieskiej kopercie auta nalepkami na których widnieją wulgarne rysunki oraz napisy.
Do takiego zdarzenia doszło na parkingu pod Wzgórzem Zamkowym, autem podróżowała osoba niepełnosprawna, a karta uprawniająca do parkowania w miejscu dla niepełnosprawnych znajdowała się za szybą, jednak to nie uchroniło pojazdu przed umieszczeniem na nim wątpliwej ozdoby i kierowcy oraz pasażera przed ośmieszeniem.

Karaniem nieuczciwych kierowców nie powinny zajmować się osoby prywatne, lecz posiadające do tego uprawnienia odpowiednie służby.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama