, sobota 13 lipca 2024
Kolejne obostrzenia. Grozi nam narodowa kwarantanna?
W środę 4 listopada, premier przedstawił szereg nowych obostrzeń. Zaczną one obowiązywać od soboty 7listopada i będą funkcjonować przynajmniej do 29 listopada. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Kolejne obostrzenia. Grozi nam narodowa kwarantanna?

red.mat.pras.
Kolejne obostrzenia. Grozi nam narodowa kwarantanna?

W środę 4 listopada, premier przedstawił szereg nowych obostrzeń. Zaczną one obowiązywać od soboty 7listopada i będą funkcjonować przynajmniej do 29 listopada.

Resort zdrowia poinformował w środę o 24 629 nowych przypadkach zakażenia korona wirusem w Polsce. Ministerstwo przekazało także informację o śmierci 373 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Jest to najwyższy dobowy bilans zakażeń i śmierci od początku epidemii.

Edukacja:

 • Rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy 1-3.
 • Przedłużenie nauczania zdalnego w klasach 4-8 i w szkołach ponadpodstawowych do 29 listopada.
 • Szkoły wyższe i ponadpodstawowe pozostaja w trybie zdalnym.
 • Opieka w przedszkolach pozostanie na razie bez zmian.

  500 złotych dla nauczycieli

  Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w związku z przejściem kolejnych klas na nauczanie zdalne, nauczyciele będą mieli możliwość otrzymania zwrotu 500 zł za zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia zdalnych lekcji.
  - To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który jest niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną - mówił.

  Życie społeczne:

 • Zamknięte zostaną teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury, ogniska muzyczne itd.
 • W kościołach może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

  Gospodarka:

 • W galeriach i centrach handlowych otwarte będą tylko sklepy spożywcze, apteki, punkty usługowe i drogerie.
 • W sklepach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, a w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
 • Hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

  Premier zaznaczył, że „jeśli będzie 70-75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców będziemy musieli wdrożyć narodową kwarantannę.”

  Kolejnym stopniem obostrzeń, "jest tylko narodowa kwarantanna i całkowity lockdown,a co za tym idzie, całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów".

  - Krok za granicą, którą dzisiaj wyznaczamy, jest całkowita kwarantanna, całkowity lockdown - powiedział premier. - Jeśli epidemia przekroczy punkt krytyczny, to będziemy musieli wprowadzić bardzo rygorystyczne obostrzenia - dodał.

  Premier uzależnia tę decyzję od liczby nowych przypadków koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców. Morawiecki powiedział, że drastyczne decyzje będą musiały zostać wprowadzone jeśli liczba ta przekroczy 75 przypadków na 100 tys. przebadanych osób.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama