, poniedziałek 20 maja 2024
Lokale gastronomiczne zamknięte do odwołania!
Od 24 października lokale i punkty gastronomiczne mogą prowadzić swoją działalność jedynie "na wynos".  fot: FB/Tramwaj CafeDodaj do Facebook

Lokale gastronomiczne zamknięte do odwołania!

MM
W poniedziałek, 2 listopada w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie Rady Ministrów, zmieniające dotychczasowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jeden z zapisów nowego rozporządzenia wydłuża na czas nieokreślony ograniczenie działalności lokali i punktów gastronomicznych, które obowiązywało od 24 października.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, ograniczenie działalności lokali i punktów gastronomicznych wprowadzone zostało na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia, w zależności od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Termin ten mija w najbliższą sobotę, 7 listopada. Mimo iż od początku wprowadzenia ograniczenia działalności gastronomicznej było wiadomo, iż termin ten najprawdopodobniej zostanie wydłużony, to jednak nikt nie spodziewał się chyba iż informacja na ten temat nie zostanie przedstawiona w formie opublikowania rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

W najnowszym rozporządzeniu opublikowanym w poniedziałek, 2 listopada czytamy iż do odwołania obowiązuje ograniczenie prowadzenia działalności gastronomicznej z wyłączeniem usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu posiłków na wynos.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama