, poniedziałek 27 maja 2024
Koleje Śląskie wprowadzają nowy rozkład
Na odcinku z Zebrzydowic do Cieszyna, w związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi, do 6 października będzie obowiązywać Zastępcza Komunikacja Autobusowa. fot: FJDDodaj do Facebook

Koleje Śląskie wprowadzają nowy rozkład

UM/mat. pras.
1 września rozkład Kolei Śląskich ulegnie zmianom, które wynikają z prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK. Na niektórych liniach, w związku z prowadzonymi pracami, pojawi się zastępcza komunikacja autobusowa.

- W związku ze zmianami w organizacji prac modernizacyjnych i remontowych prowadzonych przez PKP PLK, we wrześniu i pierwszej połowie października 2019 roku na znacznej części szlaków zarządca infrastruktury zminimalizuje liczbę zaplanowanych zadań, co będzie skutkowało mniejszą liczbą ograniczeń w kursowaniu pociągów na niemal wszystkich relacjach - informuje Adam Korkiewicz z Kolei Śląskich.

W dalszym ciągu najistotniejsze utrudnienia będą występować na liniach S1 (Częstochowa - Gliwice) oraz S58 (Czechowice-Dziedzice - Cieszyn). Na odcinku z Zebrzydowic do Cieszyna, w związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi, do 6 października będzie obowiązywać Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Utrudnień możemy się spodziewać również w październiku na odcinku Żory - Pszczyna i Żory - Pszczyna - Bielsko-Biała Główna, gdzie w miejsce pociągów wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa, a pociągi pojadą okrężnie przez Chybie oraz Strumień.

Sprawdź zmiany przed podróżą

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Dlatego warto dokładnie sprawdzić rozkład jazdy przed niedzielnymi wycieczkami czy poniedziałkowym wyjściem do pracy. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na stronie internetowej przewoźnika w zakładce Rozkład Jazdy. Kolejna korekta rozkładu jazdy zostanie wprowadzona 20 października.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama