, sobota 25 maja 2024
Cieszyn: Camping Olza szuka najemcy
Władze Cieszyna poszukują nowego gospodarza „Campingu Olza”, który od stycznia 2020 r., podjąłby się dzierżawy całego kompleksu.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Camping Olza szuka najemcy

MM/mat.pras.
Władze Cieszyna poszukują nowego gospodarza „Campingu Olza”. Czy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy zlokalizowany nad rzeką Olzą znajdzie najemcę, który nada temu miejscu odpowiedni kierunek?

- Poszukujemy najemcy, który od stycznia 2020 r. rozwinie turystyczną atrakcyjność i tchnie życie w to miejsce. Chcielibyśmy, by camping funkcjonował przez cały rok. Wyposażenie pozwala m.in. na organizowanie na jego terenie obozów sportowych, co z kolei przekłada się na obsługę dużych, zorganizowanych grup turystów – zauważa Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna.

„Camping Olza” zajmuje powierzchnię 1,5617 ha, do tego dochodzi część działki (35 m2) zabudowaną kładką nad zalewem kajakowym, z którego dzierżawca będzie mógł korzystać. Na terenie kompleksu znajdują się 4 budynki z wyposażeniem - w tym baza noclegowa, restauracja, zaplecze caravaningu i campingu oraz administracja.

Kompleks stał się własnością Gminy Cieszyn w 1990 r. Nieruchomość stanowiła wcześniej własność Skarbu Państwa. W 2010 r. Rozpoczęto realizację zadań pn. „Modernizacja Kempingu Olza” i „Modernizacja zalewu kajakowego” w ramach projektu „SportPark – Park Sportowy rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego Pod Wałką etap I”. Tego roku, po modernizacji przekazano również w użytkowanie zalew kajakowy.

Końcem czerwca, na ostatniej sesji rady miejskiej Cieszyna, radni uchwalili kilka zmian w obecnie obowiązującym budżecie. Jedną z nich było zwiększenie przychodów o kwotę 20 tys. zł z tytułu wynajmu obiektów campingu "Olza". Jednocześnie zwiększono o tą samą kwotę wydatki, z przeznaczeniem ich na wyposażenie campingu, po to by poszerzyć ofertę, wykonać prace remontowe i adaptacyjne. Obecnie władze miasta poszukują nowego gospodarza „Campingu Olza”, który od stycznia 2020 r., podjąłby się dzierżawy całego kompleksu.

- Zainteresowanych dzierżawą Campingu Olza wraz z zalewem zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Cieszynie pod nr tel. 33 4794 230 lub 33 4794 237 bądź bezpośrednio z wiceburmistrzem Krzysztofem Kaszturą tel. 33 4794 301 - informuje Katarzyna Koczwara, rzecznik UM w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama