, poniedziałek 4 lipca 2022
Kolejna okazja do oznakowania rowerów w Cieszynie
Metoda znakowania rowerów jest skutecznym środkiem prewencyjnym, umożliwiającym identyfikację prawdziwego właściciela roweru.  fot: Straż Miejska w CieszynieDodaj do Facebook

Kolejna okazja do oznakowania rowerów w Cieszynie

UM
Kolejna okazja do oznakowania rowerów w Cieszynie

Metoda znakowania rowerów polega na naniesieniu na poszczególne elementy roweru specjalnego, niewidocznego dla oka środka z numerem identyfikacyjnym oraz umieszczeniu naklejki informującej, że rower jest oznakowany.

W sobotę, 24 sierpnia na cieszyńskim Rynku na specjalnie przygotowanym stoisku strażnicy miejscy po raz kolejny będą bezpłatnie znakować rowery mieszkańców Cieszyna i powiatu cieszyńskiego, w godzinach od 9.00 do 14.00.

Metoda znakowania rowerów jest skutecznym środkiem prewencyjnym, umożliwiającym identyfikację prawdziwego właściciela roweru. Polega na naniesieniu na poszczególne elementy roweru specjalnego, niewidocznego dla oka środka z numerem identyfikacyjnym oraz umieszczeniu naklejki informującej, że rower jest oznakowany. Skradziony jednoślad trudniej sprzedać i łatwiej odszukać, gdyż zostaje wprowadzony do europejskiej bazy danych. Czasami się zdarza, że strażnicy i policjanci odnajdują rowery, których właścicieli nie mogą ustalić. Gdy znaleziony rower jest oznakowany, dane właściciela będą łatwe do ustalenia.

Chcesz oznakować swój rower? Pamiętaj o kilku zasadach:

 • musisz mieć ukończone 18 lat i być mieszkańcem jednej z miejscowości na terenie Powiatu Cieszyńskiego (dokument potwierdzający tożsamość),
 • zabierz ze sobą fakturę/rachunek za zakup roweru lub oświadczenie informujące, że jesteś właścicielem roweru,
 • wymagana jest zgoda na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych w związku ze znakowaniem roweru,
 • Twój rower musi być czysty, przepisowo wyposażony. Na obowiązkowe wyposażenie roweru składa się co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (z przodu), co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (z tyłu), przynajmniej jeden sprawnie działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama