, piątek 21 czerwca 2024
Do kiedy kontrole na polsko-czeskiej granicy?
Wprowadzone 27 lutego przepisy ograniczające możliwość swobodnego przekraczania południowej granicy Polski zostały przedłużone. fot: MM/gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Do kiedy kontrole na polsko-czeskiej granicy?

MM
Wprowadzone 27 lutego przepisy ograniczające możliwość swobodnego przekraczania południowej granicy Polski zostały przedłużone. Początkowo jednostronne tzn. polskie kontrole na czesko-polskiej granicy, z czasem przerodziły się w patrole z obu jej stron. Polskie patrole będzie można spotkać przynajmniej do 28 marca. Z kolei czeskie mogą zniknąć nieco wcześniej.

Pojawienie się polskich patroli na czesko-polskiej granicy miało związek z wprowadzeniem obowiązku kwarantanny dla osób wracających do Polski. Z obowiązku tego zwolnieni są m.in. pracownicy transgraniczni oraz osoby posiadające negatywny wynik testu. Z kolei obecność czeskich służb granicznych ma bezpośredni związek z wprowadzeniem zakazu przemieszczania się pomiędzy powiatami, który na terenie Czech pojawił się 1 marca.

W przypadku polskich kontroli wstępny termin ich zniesienia został niedawno wydłużony do 28 marca. Z kolei czeskie patrole będą sprawdzać uprawnienia do przekroczenia granicy i wjazd do Czech minimalnie do 22 marca. W obu przypadkach ograniczenie swobodnego przekraczania granicy może być jednak wydłużone podobnie jak pozostałe ograniczenia obowiązujące w Polsce i w Czechach. W Czechach do 28 marca obowiązuje bowiem stan wyjątkowy.

We wtorek, 15 marca w Czechach odnotowano ponad 10,5 tys. przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Z kolei ostatnie dane z Polski, z dnia 16 marca pokazują, iż pozytywny wyniki na obecność koronawirusa stwierdzono u kolejnych 16,4 tys. osób.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama