, wtorek 5 marca 2024
DK81: Protest na "wiślance" w niedzielę. To już pewne!
Mieszkańcy Ochab w niedzielę będą protestować przy "wiślance". fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

DK81: Protest na "wiślance" w niedzielę. To już pewne!

JM
DK81: Protest na "wiślance" w niedzielę. To już pewne!

W Ochabach od rana trwały prace przygotowawcze do budowy ekranów, polegające na wycince rosnące przy drodze drzew.fot. WK

Zeszłotygodniowe spotkanie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz mieszkańców Ochab w Katowicach w sprawie budowy ekranów dźwiękochłonnych przy drodze krajowej nr 81 zakończyło się fiaskiem. - To już pewne. W niedzielę będziemy protestować przy \"wiślance\" - mówią ochabianie.
Spór dotyczący budowy ekranów dźwiękochłonnych na przebiegającym przez Ochaby odcinku drogi krajowej nr 81, trwa od ponad pół roku. Sporej części mieszkańców nie podobają się plany ich rozmieszczenia oraz ich wygląd. Jednocześnie podkreślają, że nie sprzeciwiają się samym ekranom.

Prowadzone rozmowy i wymiana pism z przedstawicielami GDDKiA nie przyniosły rozwiązania sporu. Kilka tygodni temu zdesperowani mieszkańcy Ochab postanowili wyjść na drogę i zablokować "wiślankę". Po interwencji władz gminy Skoczów do protestu ostatecznie nie doszło. Obie strony postanowiły dać sobie ostatnią szansę.

W zeszłym tygodniu w Katowicach doszło do spotkania przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Maciejem Bieńkiem, sołtysem Ochab oraz Piotrem Ruckim, zastępcą burmistrz Skoczowa.

W wyniku rozmów ustalono, że wykonawca inwestycji jeszcze raz rozważy wniosek działających przy drodze przedsiębiorców i kupców, którzy apelowali o to, by ekrany, jeśli już muszą stanąć, były wykonane z przeźroczystego tworzywa. Wbrew zapewnieniom, do dziś odpowiedzi nie otrzymali. Dlatego już w niedzielę, 25 września, zamierzają od godz. 12.30 protestować przy przejściu dla pieszych w rejonie ul. Rodzinnej. Niewykluczone są również chwilowe blokady ruchu.

- Zabrakło chęci współpracy - mówi rozczarowany Maciej Bieniek, sołtys Ochab.

W Ochabach rozpoczęły się już prace przygotowawcze do budowy ekranów. Wycięto m.in. rosnące przy drodze drzewa.
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Bieniek. "Po pierwsze nie posiadam własnej firmy" - ok delikatne nadużycie - jednak myślę że wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą o co chodzi i w czyim interesie działa Pan przede wszystkim.

"po drugie temat postawienia ekranów na całej długości od ul. Rodzinnej po Dębowiecką w dniu dzisiejszym jest nadal aktualny"

No właśnie, to wszyscy doskonale wiemy.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Szanowny Panie znający temat od podszewki - w odpowiedzi na pierwsze pytanie informuję, że za pośrednictwem Miejskiego Zarządu Dróg zostały zgłoszone uwagi dotyczące budowy ekranów. Jako sołtys nigdy nie byłem stroną w tym temacie tylko wspomniany MZD. Oczywiście protestowałem, bo taki jest zapis w korespondencji do "Generalnej".
Co do rzekomego "załatwienia" wykreślenia ekranów obok siedziby własnej firmy Pańskie informacje są nieprawdziwe. Po pierwsze nie posiadam własnej firmy, a po drugie temat postawienia ekranów na całej długości od ul. Rodzinnej po Dębowiecką w dniu dzisiejszym jest nadal aktualny.
Jako sołtys zawsze wypowiadam się w imieniu tych mieszkańców, gdzie jest problem i zawsze się pod wszystkimi wypowiedziami podpisuję.
Nie układałem terminu wyborów, ani też realizacji inwestycji pt. ekrany dźwiękochłonne.

W poniedziałek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie mieszkańców z dziennikarzami Radia Katowice, będzie możliwość wygłoszenia swoich sprzeciwów, sugestii lub potrzeb. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie się na terenie firmy Agrokompleks.

Panie Bieniek. O sprawie ekranów wiesz Pan od bardzo dawna. Jako sołtys, dowiedział się Pan o temacie znacznie wcześniej niż wszyscy pozostali zainteresowani. Co Pan wtedy zrobił? Protestował Pan? Informował Pan o tym fakcie mieszkańców? Nie. Zadbał Pan przede wszystkim o własny interes. "Załatwił" Pan wykreślenie ekranów z planów tej inwestycji ale jedynie tuż obok siedziby własnej firmy. "Załatwił" - świadomie w cudzysłowie, ponieważ przez bardzo długi okres czasu był Pan święcie Przekonany iż jest "dogadany"z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Zapewne wielkie było Pana zdziwienie gdy stosunkowo niedawno okazało się iż GDDKiA zapomniała o tych ustaleniach i ekrany będą wszędzie. Teraz nagle Pana pełno, w każdym miejscowym portalu wierzga Pan i płacze że trzeba coś zrobić. Nagle teraz gdy już wycinają drzewa, wykonuje Pan śmieszny Tour po Ochabach, organizuje blokady i rzeczowo zajmuje sie tematem. Sprawa wyjątkowo cuchnie mi zbliżającymi się wyborami i Pana kandydaturą do parlamentu. Ja jednak na Pana nie zagłosuję - jeśli nie jest Pan sobie w stanie nawet sam załatwić układu z GDDKiA, perfidnie dbając wyłącznie o własne cztery litery, to niestety Wnioskuje że bardzo marny z Pana organizator. Widzi Pan, Panie Bieniek - gdyby mieszkańcy, przedsiębiorcy, dobro społeczne itp. miało dla Pana jakiekolwiek znaczenie znacznie wcześniej, stanąłbym za Panem w szeregu. Jednak sprawy potoczyły się trochę inaczej i naprawdę nie chce mi się wspierać jakichkolwiek politycznych gier, tym bardziej na tak żenującym poziomie.

Może lepiej zmienić posłów, którzy tworzą przepisy, a nie urzędników, którzy muszą je przestrzegać.

skandal ekologiczny i społeczny
przecież na te pos...ane ekrany idzie nasza wspólna kasa , to nie można posłuchać ludzi co mają przy tym mieszkać ????tak trudno sobie urzędasom wyobrazić, że pełne ekrany zasłonią ludziom świat?

gdzie jesteście jak wycinają lasy tropikalne ,a tu o byle drzewko awantura ,skoro jedni wycinaja to niech drudzy sadzą i będzie równowaga

Inaczej zdradza naród polski, tak samo nie wolno głosować na SLD, PSL, PJN. Prawdziwi Polscy tylko z Jarosławem !

Będę pisał na każdym forum dopóki ten błazen Kopeć nie przegra wyborów! Zagłosujcie na każdego, tylko nie na tego nieroba! Całe cztery lata nic, a teraz się będzie lansował! Totalny hipokryta. Żadnych konkretów, tylko kłamstwa i ............. zdjęcie z przed 8 lat!!!!!!

Ona lepiej wie co lud potrzebuje.

idź się i powieś, na następnym drzewie. takich bałwanów powinno się wywozić do tajgi, dożywotnio. tam ci drzew nie braknie.

Tego ogromnego drzewa na zdjęciu Pana Macieja Kłeka przed autobusem już nie ma.Zostało wycięte
wczoraj bo stało na lini ekranów.Miało 50 lat.To bezmyślny urzędnik podjął decyze w imię ekologi
żeby wyciąć to drzewo i kilkadzięsiąt innych w Ochabach.To jest skandal

To było do przewidzenia.GDDiA to przeklęta organizacja sytująca się w pobliżu Alkaidy-teroryśći.
Ludzi mają za nic.Przykład Ochab uzasadnia tą tezę.
Każda opcja polityczna powinna wszystkich z każdego oddziału wojewódzkiego wywalić na zbity pysk do sprzątaczki włacznie z zakazem pracy w jakiejkolwiek agencji panśtwowej.W tej instytucji
arogancja władzy sięgneła kosmosu.Najlepiejblokadę zrobić 9 pazdziernika .Trzymam za Was kciuki Ochabianie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama