, piątek 24 marca 2023
Sprawą parawanów przy DK81 zainteresowało się ministerstwo
Mimo rozmów, prace związane z budową ekranów dźwiękochłonnych przy DK-81 nadal trwają. fot. WK Dodaj do Facebook

Sprawą parawanów przy DK81 zainteresowało się ministerstwo

JM
3 października w Ochabach gościli Bernard Błaszczyk, wiceminister ochrony środowiska oraz Karol Węglarzy, radny sejmiku wojewódzkiego - informuje nasz Czytelnik. Wizyta ma związek z budową parawanów przy DK81, której sprzeciwia się część mieszkańców Ochab.
- Będziemy starali się o to, aby w tej sprawie odbyły się konsultacje z prawdziwego zdarzenia. I to ich wynik powinien zdecydować o dalszym przebiegu prac - mówi w rozmowie z portalem gazetacodzienna.pl Karol Węglarzy, który potwierdza, że wizyta faktycznie się odbyła. - Nie może być tak, że parawany są budowane tam, gdzie mieszkańcy tego nie chcą, a nie powstają tam, gdzie chcą.

Węglarzy mówi, że sprawą zamierza zainteresować marszałka województwa śląskiego. - Przygotowuję w tej sprawie wystąpienie. Chodzi o to abyśmy pracowali sensownie i dobrze gospodarowali pieniędzmi - mówi radny.

Bernard Błaszczyk, wiceminister ochrony środowiska, który również był w Ochabach, obiecał, że sprawą parawanów przy DK81 zainteresuje odpowiednich urzędników w ministerstwie infrastruktury oraz wojewodę śląskiego.

Mimo rozmów, prace związane z budową ekranów dźwiękochłonnych przy DK81 nadal trwają.
Komentarze: (22)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niech najpierw w Skoczowie przy ul.Katowickiej wybudują kanalizację ,chodnik i drogę zbiorczą dla mieszkańców tej ulicy a potem można rozważyć stawianie ekranów a nie na odwrót.Szkoda marnować pieniądze ,gdy nie ma żadnej infrastruktury.

nie bardzo zadziałało

a jeśli uzna że tak, wysłać samemu maila do Starosty: ^^^ Szanowny Panie,

Pozwalam sobie na przesłanie na Pana ręce treści krótkiej notatki, jaką zamieściłem na łamach portalu Gazeta Codzienna.
Sprawa o której piszę jest moim zdaniem jedną z priorytetowych dla przyszłości naszych terenów.
Od nas samych zależy, czy bogactwo różnorodności Ziemi Cieszyńskiej – kulturowe, religijne, historyczne – ale także i przyrodnicze i krajobrazowe – będzie dalej stanowiło o wartości tej Ziemi i ją zwielokrotniało, czy też składniki tych hojnych darów Boga, Natury i Człowieka zostaną przez nas zmarnowane i zaprzepaszczone raz na zawsze.
Odcinek drogi ekspresowej S1 o którym piszę to wspaniała, jedyna w swoim rodzaju wizytówka nie tylko Ziemi Cieszyńskiej ale i naszego kraju dla tych, którzy podróżują przez Cieszyn. Nie ma drugiej takiej pięknej trasy w Polsce.
Poniżej tekst mojego komentarza i link do strony, na której został zamieszczony.

Pozdrawiam,
^^^

Do wszystkich radnych powiatu cieszyńskiego 2011-10-06 14:28:54
do starosty Czesława Gluzy: Odcinek dwupasmówki od granicy w Cieszynie do Bielska to perełka na skalę kraju. Dużo jeżdżę po Polsce i nie ma drugiej tak atrakcyjnej widokowo trasy. Już niedługo zamiast podziwiać krajobraz Beskidów kierowcy pojadą szarym klaustrofobicznym tunelem... Ekolodzy stają w obronie żab - kto stanie w obronie człowieka?!.. jego godności, jego prawa do piękna?!... Apeluje do Rady Powiatu, do Starosty, do wszystkich świętych i pięknie usmiechniętych na plakatach wyborczych - zastopujcie ten absurdalny projekt okaleczenia tego, co u nas jest wartością bezcenną - piękna krajobrazu Ziemi Cieszyńskiej!...

niestety doświadczenie uczy, że ekrany są stawiane bezmyślnie i czesto wbrew woli i interesom mieszkańców. Przykład: walka mieszkańców Ogrodzonej o NIEBUDOWANIE im przed domami ekranów w jednym miejscu, i jednocześni walka o ich BUDOWANIE w miejscu oczywistym - przy wiadukcie głośnym jak odrzutowiec; walka skoczowiaków o BUDOWANIE ekranów na Górnym Borze ; Ochaby - walka o NIEBUDOWANIE itede...Znajac praktykę "tunelizowania" naszych dróg mogę się spodziewać, że na S1 ekrany stawiane w nadmiarze zmasakruja przestrzeń i krajobraz nie przynosząc żadnych korzyści sąsiadom tej drogi. Bezmyślność i głupota zatriumfują. Najlepsza wizytówka naszej Ziemi Cieszyńskiej i Polski - piękno beskidzkiego krajobrazu - zostaną zgwałcone i pogrzebane..

Ekolodzy stają w obronie żab - kto stanie w obronie człowieka?!.. mieszkającego koło drogi ?

Oni tu przyjechali walczyć o głosy, a nie o dobro ludzi. Pogonić hołotę!

to najpiękniejsza dwupasmówka w Polsce... Dużo jeżdżę po kraju i nie ma drugiej tak atrakcyjnej widokowo trasy. Juz niedługo zamiast podziwiać krajobraz Beskidów kierowcy pojadą szarym klaustrofobicznym tunelem... Ekolodzy stają w obronie żab - kto stanie w obronie człowieka?!.. jego godności, jego prawa do piękna?!...

Mam nieodparte wrażenie, że ci co odpowiadają za drogi sami prowokują konflikty !

najlepiej założyć szkła kontaktowe.

Jak można się z tobą skontaktować?

ktory byl poslem za komunistycznej wladzy !!!!!!

A kto to ten Pan Węglarzy czy to aby nie ten wielki Demokrata Który Głosował za komuny w Sejmie za stanem wojennym dając zielone światło represją na Obywatelach naszego kraju.

jo parawan zabiyróm na plażym !!!!

najciekawsze jest to, że nie Tusk i rząd zatrudniają urzędasów, ale wujek - bratanka, szwagier - szwagierkę, sąsiad - kolegę... Twoje i moje ziomy, kierownicy i urzędnicy samorządowi... Ale oczywiście ty nie widzisz ich winy, ale Tuska...?

w Skoczowie to ludzie latami czekają na parawany...

http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=4014

W Dyrektywie Unijnej oraz Ustawie o przeciwdziałaniu hałasowi w srodowisku precyzyjnie określono etapy postępowania w tym temacie.Należy zrobić pomiary hałasu,wykonać szczegółowe mapy,opracować program przeciwdziałania hałasowi,i wykonać projekty np. budowy ekranów .Na każdym etapie w/w postępowania winni w tym procesie uczestniczyć przedstawiciele społeczności lokalnej tyle mówi prawo.Należy więc sprawdzić kto z społecznośći lokalnej uczestniczył w tym procesie.Jest to bardzo proste do sprawdzenia wystarczy przeanalizować wszystkie dokumenty związane z budową ekranów w Ochabach.Sprawdzić kto je podpisał z społeczności lokalnej bo może sie okazać,że podpisów nie ma i budowa jest sprzeczna z prawem ale może się również okazać ,że urzędnicy
z ratusza podpisali wszystkie dokumenty i cała budowa jeast legalna.Takich urzędników należy pociagnąć do odpowiedzialności karnej i zwolnić z pracy innego wyjścia nie ma.

Rozrasta się aparat urzędników, rosną też ich zarobki i nie ma się co dziwić wzrostowi zatrudnienia w aparacie urzędniczym. Przecież to normalne, że w ten sposób rząd Tuska stara się walczyć z bezrobociem. Urzędnik zaś musi się wykazać lub przynajmniej pozorować swoją przydatność.

badanie natężęnia ruchu, a autostrada, wystarczy mapa ołówek linijka a ciężarówki z piachem jada same i robią swoje bez woli mieszkanców...?

taki mondry, modry kraj nad Wisłą, czy tam Olzą !

Nikt nie wie ile dokładnie kosztują nas drogi. Rozlicza się inwestycję a poprawki, ekrany, przebudowy, zmiany organizacji ruchu, to już zupełnie inna kasa. Myślę, że nawet nikomu specjalnie nie zależy aby to dokładnie policzyć. Wygląda na to że tak ma być.

... to chyba na plaży. DK 81 to droga krajowa - co w tej sprawie zrobić może Marszałek Województwa? Niewiele czyli nic. No ale mamy wybory. Marszałek niech dokończy "parawany" w Ustroniu. A jeśli to prawda, że taką jak wyżej opinię wyraził wiceminister ochrony środowiska, to kończ waść ... i wstydu nie przynoś. Jężeli normy hałasu są przekroczone to chciejstwo niema tu nic do rzeczy. Wystarczy jeden protest, jednego mieszkańca przy drodze i skarb państwa przegra w każdym sądzie !!!

Przygotowuję w tej sprawie wystąpienie. Chodzi o to abyśmy pracowali sensownie i dobrze gospodarowali pieniędzmi - mówi Węglarzy. Hmm czyli cos smierdzi i cos jest do ukradzenia, prawda towarzyszu Weglarzy? Znowu zaglosujesz za wprowadzeniem sanu wojnnego jak w 1981 roku? Czy tez krowy wpozyczysz od rolnikow jak przed wizyta Gierka pod koniec lat 70-tych? Weglarzy wiecznie zywy i coraz grubszy...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama