, piątek 3 luty 2023
DK81: Protest na "wiślance" w Ochabach odwołany!
Protest na DK81 w Ochabach został zawieszony. fot. Wojciech Krawczyk Dodaj do Facebook

DK81: Protest na "wiślance" w Ochabach odwołany!

JAKUB MARCJASZ
Zaplanowana na najbliższą niedzielę blokada drogi krajowej nr 81 w Ochabach została odwołana. W próbę rozwiązania konfliktu pomiędzy częścią mieszkańców sołectwa oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zaangażowała się Janina Żagan, burmistrz gminy Skoczów.
Jak podkreśla Maciej Bieniek, sołtys Ochab, spór pomiędzy GDDKiA (do niej należy droga) oraz mieszkańcami dotyczy nie tylko budowy parawanów dźwiękochłonnych (temat ten poruszany był przez portal gazetacodzienna.pl kilkukrotnie). - Problem jest też w przypadku organizacji ruchu pieszych i budowy chodnika biegnącego wzdłuż DK81 od ul. Simoradzkiej do ul. Miłosnej, chodnika przy ul. Głównej oraz niedrożność kratki ściekowej przy skrzyżowaniu w centrum Ochab. To problemy, które są nierozwiązane od lat - argumentuje Bieniek.

Przypomnijmy, mieszkańcy chcieli zablokować drogę, by wyrazić swój sprzeciw wobec planów GDDKiA. - Nasza cierpliwość się skończyła! - argumentowali. Ostatecznie jednak zrezygnowali z tych planów, a wymianę pism pomiędzy zainteresowanymi stronami ma zastąpić rozmowa. To kolejne spotkanie z przedstawicielami GDDKiA, do jakiego dochodzi na przestrzeni ostatnich kilku lat.

PISALIŚMY: DK81: W niedzielę zablokują "wiślankę" w Ochabach!

W próbę zażegnania obecnego sporu zaangażowały się miejscowe władze. - W przyszłym tygodniu dojdzie w Katowicach do spotkania pomiędzy zainteresowanymi stronami oraz dyrektorem oddziału GDDKiA - mówi Janina Żagan, burmistrz gminy Skoczów, która będzie uczestniczyć w spotkaniu.

Podczas rozmowy mieszkańcy po raz kolejny przedstawią swoje uwagi do kilkakrotnie zmienianego już projektu.

- Niestety, nie byliśmy stroną na etapie projektowania remontu drogi. Tak dzieje się tylko w przypadku budowy - zauważa Żagan, która podkreśla, że pozwoliłoby to uniknąć wielu obecnych problemów.

Już teraz pojawiają się głosy, że podobne problemy dotyczące budowy ekranów dźwiękochłonnych jak w Ochaby mogą pojawić się w Harbutowicach.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gazeta kłamie, ze zródeł dobrze poinformowanych jest przeciek,że Dyrekcja w katowicach nie życzy sobie obecności mieszkańców Ochab na spotkaniu.W spotkaniu będzie uczestniczyła Pani Zagan i Pan Bieniek wynik rozmów jest raczej przesądzony.Nowi Zydzi z Dyrekcji w Katowicach utworzą nową Palestynę z murem dla ochabskich palestyńczyków.Jedynie Dinozałry w Ochabach nie będą mieć ekranów pytanie dlaczego ? odpowiedż jest prosta wszędzie tam gdzie w Polsce jest kasa ekranów nie ma przykłady:Restauracja Straszny Dwór koło Cieszyna,Pilch w Jasienicy/Mac Donald w Jasienicy,
Salon samochodowy w Wapienicy.Auchan.Makro Cash i tak dalej. Brak blokady w niedzielę drodzy mieszkańcy Ochab to Wasz błąd i chyba będziecie zrobieni w konia.

Nie chodzi o to że Ochaby nie chcą ekranów. Nie chcą takich ekranów jakie są dla nich przygotowane a mianowicie "żelbetowych ścian" z poza których świata bożego nie widać. Kiedy to w miastach problem ten tak pięknie się rozwiązuje stawiając zapory dźwiękochłonne ze szkła.
A czy my w Ochabach nie mamy prawa już do niczego? Dobrze że zbliżają się wybory to może uda się to załatwić w przeciwnym bowiem wypadku sam nie wieżę że ktoś przejoł by się naszymi sprawami..

Ważniejszy od mało opłacalnej kanalizacji jest sprawa obiecanego przez panią burmistrz dodatkowego mostu na Wiśle w Skoczowie. Miasto się korkuje!!

Pani Janina niech lepiej się nie angażuje bo efekty na pewno będą opłakane ,dla przypomnienia
-przygotowanie przetargu na sprzedaż placu po byłym MPGKiM,Swedbud był zainteresowany kupnem na rozwój firmy ale przetarg był przygotowywany rok aż nastał kryzys i firma zmieniła plany.
-wszyscy czekają na obiecane miliony na kanalizacje z uni, to cytat z odezwy do mieszkańców"Czy kanalizacja będzie droga?

Nie, ponieważ koszty jakie poniesie gmina nie będą takie wielkie jeżeli zdążymy złożyć projekt i pozyskać dofinansowanie do 85 proc. kwoty inwestycji. Za odprowadzanie ścieków w każdej formie trzeba płacić. Wywóz szamba w tej chwili kosztuje około 20 zł za m sześc., a cena tej usługi nie stoi w miejscu i można prognozować, że będzie rosła w ciągu najbliższych lat. Opłata za ścieki komunalne dzisiaj wynosi 4 zł. Kwota 11,50 zł podawana przez przeciwników kanalizacji jest kwotą prognozowaną na rok 2015. Jest to jednak teoretyczne wyliczenie na potrzeby składanego wniosku. Rzeczywistej wysokości ceny ścieków nie da się dzisiaj przewidzieć bez względu na wybraną drogę rozwiązania problemu kanalizacji. Dzisiaj metr sześć. ścieków komunalnych kosztuje 4 zł i nawet jeśli nie rozbudujemy systemu kanalizacji pewne jest, że ta cena wzrośnie."
Niech Pani najpierw zrealizuje stare obietnice bo jak zarazie najlepiej Pani wyszła podwyżka pensji dla siebie.

Zastanawiam się dlaczego ludzie nie chcą ekranów dźwiękochłonnych ,to jakieś kuriozum na cały świat przecież tu chodzi o zdrowie ludzi.Jaka przyjemność jest słuchać bezustannie ryk silników czy wam Ochabianie nie zależy na zdrowiu waszych dzieci nie mówiąc o waszym.
A może jest drugie dno tej sprawy ,może to uderza w czyjś interes Panie Bieniek.Ludzie opamiętajcie się wasze zdrowie i waszych dzieci jest bezcenne nie dajcie się zmanipulować fałszywymi argumentami ,ekrany wam nie zagrażają zagrażają wam ludzie którzy wasze zdrowie mają w czterech literach.
Szczerze pozdrawiam!!!

Nie ufałbym nadmiernie umiejętnościom negocjacyjnym pani burmistrz. Powiedzonko - "gdzie diabeł nie może tam babę pośle" absolutnie nie sprawdza się w całym w ministerstwie Grabarczyka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama