, wtorek 25 czerwca 2024
Czeski rząd chce przedłużyć stan wyjątkowy
Wydłużenie stanu wyjątkowego w Czechach pozwoli także na utrzymanie innych, wprowadzonych w ostatnim czasie obostrzeń i zakazów, w tym m.in. zmniejszenia dostępności urzędów i organów państwowych fot: MMDodaj do Facebook

Czeski rząd chce przedłużyć stan wyjątkowy

MM
Podczas wtorkowej konferencji prasowej, czeski minister zdrowia poinformował o planach przedłużenia stanu wyjątkowego, który na terenie Czech obowiązuje do 3 listopada. Przedłużenie go o miesiąc pozwoli na utrzymanie wprowadzonych w ostatnim czasie obostrzeń i zakazów, w tym zamknięcia gastronomii, ograniczeń przemieszczenia się, czy zdalnego nauczania.

Zgodnie z propozycją przedstawioną przez ministra zdrowia, stan wyjątkowy miałby zostać przedłużony o kolejne 30 dni, a zatem do 3 grudnia br. Propozycję takiego rozwiązania musi jeszcze zatwierdzić Izba Poselska czeskiego parlamentu. Decyzja w tej sprawie powinna jednak pojawić się w miarę szybko, gdyż utrzymanie stanu wyjątkowego umożliwi wydłużenie okresu obowiązywania zdalnego nauczania, które na podstawie poprzednich zapisów prawnych kończy się w najbliższy piątek, 30 października.

Wydłużenie stanu wyjątkowego w Czechach pozwoli także na utrzymanie innych, wprowadzonych w ostatnim czasie obostrzeń i zakazów, w tym m.in. obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz w samochodzie (o ile podróżują nim osoby niespokrewnione), zamknięcia gastronomii, ograniczenia w przemieszczeniu się, ograniczenie do 6 liczby osób, które mogą uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich lub służbowych, zmniejszenia dostępności urzędów i organów państwowych, ograniczenia sprzedaży w małych sklepach i świadczenia usług takich jak np. salony fryzjerskie, czy kosmetyczne, zamknięcia kin, teatrów i ośrodków kultury, a także mającej wejść w życie w najbliższą środę, 28 października godziny policyjnej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama