, poniedziałek 15 lipca 2024
Nowe obostrzenia w Czechach. Maseczki na ulicach i w samochodach
Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zacznie obowiązywać w Czechach od środy, 21 października. fot: NickyPe z PixabayDodaj do Facebook

Nowe obostrzenia w Czechach. Maseczki na ulicach i w samochodach

MM
Czeski rząd nie ustaje w zwiększaniu obostrzeń, które mają na celu zatrzymać stale rozwijającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. Po zamknięciu lokali gastronomicznych, wraca obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dodatkowo maseczki należy stosować także w samochodach jeśli podróżują nimi osoby, które nie są ze sobą spokrewnione.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zacznie obowiązywać w Czechach od środy, 21 października. Są jednak wyjątki, w których używanie maseczek lub innych form zakrywania ust i nosa nie będzie wymagane. Dotyczy to m.in. przebywania poza terenem zabudowanym, uprawiania sportu lub utrzymywania minimalnie 2-metrowego dystansu od innych osób.

W samochodach ust i nosa nie będą musieli zasłaniać członkowie jednej rodziny, a także kierowca samochodu jeśli samochodem podróżuje sam. Co ważne, w Czechach z zakrywania ust i nosa zwolnione są dzieci do 2 roku życia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama