, niedziela 19 maja 2024
Czeski Cieszyn: Utrudnienia w ruchu w związku z remontem infrastruktury kolejowej
Prace modernizacyjne i związane z nimi niedogodności powinny się zakończyć 31 grudnia 2015 roku. fot: Ewa SikoraDodaj do Facebook

Czeski Cieszyn: Utrudnienia w ruchu w związku z remontem infrastruktury kolejowej

SM
Jak informuje urząd miejski w Czeskim Cieszynie, w 2015 roku miasto będzie musiało zmierzyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu wynikającymi z kolejnego etapu remontu infrastruktury kolejowej. Utrudnienia będą w równym stopniu dotykać kierowców, pieszych, jak i użytkowników transportu publicznego.

I tak, od 2 marca do końca roku zamknięte zostanie główne przejście podziemne zlokalizowane na końcu ul. Głównej. Jego zamknięcie jest spowodowane remontem wiaduktu, który przebiega w tym miejscu. Miastu udało się jednak wynegocjować zastępczą formę przejścia w tym miejscu, które będzie prowadziło przez remontowane torowisko i niezamkniętą cześć przejścia podziemnego. Dodatkowo po drugiej stronie, na ul. Jabłonkowskiej zostanie wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych.

Od 2 do 6 marca całkowicie zamknięty dla samochodów będzie przejazd pod wiaduktem w okolicach remizy strażackiej, na końcu Alei Masaryka. Przejście dla pieszych w tym miejscu powinno być jednak zachowane. Od 2 marca do końca lipca br. zamknięty zostanie także chodnik od wyjścia podziemnego przy ul. Jabłonkowskiej, aż do przejścia dla pieszych prowadzącego na dworzec autobusowy.

Od 7 marca do 30 kwietnia znaczące utrudnienia pojawią się w okolicach tunelu pod wiaduktem na ul. Wiaduktowej. W pierwszym etapie prac kierowcom udostępniony zostanie tylko jeden pas ruchu służący do wyjazdu z centrum miasta, który obecnie służy do skrętu w prawo w ulicę Karwińską. Wjazd do centrum możliwy będzie pasem służącym obecnie jako lewoskręt w ulicę Dworcową lub w lewo w kierunku ul. Ostrawskiej (w stronę Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie) lub w kierunku ul. Jabłonkowskiej (w stronę hipermarketu Tesco). W drugim etapie prac w tym miejscu, możliwy będzie jedynie wjazd do centrum, z kolei wyjazd z centrum pod wiaduktem będzie niemożliwy.

W wyniku ograniczeń, od 7 marca do 30 kwietnia zmianom ulegną również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. W tym czasie wszystkie linie autobusowe będą zaczynać i kończyć swoją trasę na dworcu autobusowym. Przystanki wszystkich kursów MHD Czeski Cieszyn, stacja kolejowa, Czeski Cieszyn, bank, Czeski Cieszyn, ul. Główna i poszczególne przystanki linii 725 - nie będą w tym czasie obsługiwane. Również autobusy podmiejskiej linii Czeski Cieszyn - Trzyniec, przez ul. Towarową będą jeździły objazdem przez ul. Jabłonkowską.

- Poszczególne utrudnienia, jak również ich terminy obowiązywania mogą ulec zmianie. O wszelkich zmianach będziemy jednak na bieżąco informować poprzez naszą stronę internetową - informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka UM w Czeskim Cieszynie i dodaje, że kolejne ograniczenia w ruchu pojawią się w drugiej połowie roku. Prace modernizacyjne i związane z nimi niedogodności powinny się zakończyć 31 grudnia 2015 roku. Koszt największego w historii Czeskiego Cieszyna remontu kolejowego oszacowany został na ponad 2,4 mld koron. Ogromną część tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama