, piątek 23 luty 2024
Wisła: Nie będzie przeprowadzki dworca?
Dotychczasowe lakoniczne zachowanie inwestora, który nie spieszył się z rozpoczęciem inwestycji, a także przedstawiane przez niego warunki wynajmu lub zakupu działki nie sprzyjały dalszym negocjacjom. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wisła: Nie będzie przeprowadzki dworca?

MB
Zostały wstrzymane prace związane z przeprowadzką dworca autobusowego w rejon dworca kolejowego w Wiśle. Inwestor, na którego terenie funkcjonuje dworzec autobusowy, przedstawił miastu nowe warunki, co poskutkowało powrotem do negocjacji.

Właścicielem terenu od 2011 roku jest sieć supermarketów Intermarche. Inwestor początkowo miał budować market z przyległym do niego dworcem. Do tego jednak nie doszło. Jednocześnie przewoźnik, który zarządzał do tej pory terenem dworca autobusowego, dysponował umową do końca grudnia 2014 r. i nie podpisał umowy przedłużającej możliwość zarządzania tamtym terenem. Z kolei Wisła nie może funkcjonować bez dworca autobusowego. To poskutkowało decyzją burmistrza, Tomasza Bujoka, by przenieść dworzec autobusowy na teren dworca kolejowego (który od niedawna należy do miasta) i tym samym połączyć oba dworce.

Dotychczasowe lakoniczne zachowanie inwestora, który nie spieszył się z rozpoczęciem inwestycji, a także przedstawiane przez niego warunki wynajmu lub zakupu działki nie sprzyjały dalszym negocjacjom. - Firma Intermarche rzekomo wysłała do Urzędu Miasta pismo, w którym informuje, że proponuje najem tego terenu miastu za kwotę 300 tys. zł netto rocznie lub też część wykupu tego terenu w kwocie 3,5 mln zł. Dla nas ta propozycja jest zupełnie niemożliwa do zrealizowania - mówił 13 stycznia br. Tomasz Bujok.

Teraz warunki przedstawiane przez inwestora zmieniły się. Jak dowiedzieliśmy się, dotyczą one dotychczas oferowanej kwoty za wynajem lub zakup działki. Jak wskazują wiślańscy samorządowcy, to dalej nie są dokładnie takie warunki, na jakich zależy Wiśle, ale wystarczające, by powrócić do negocjacji z firmą Intermarche.

Zmiana miejsca dworca autobusowego miała nastąpić już w lutym. Jednak na skutek przerwania całej procedury związanej z przeprowadzką, dworzec autobusowy pozostaje dalej w dotychczasowej lokalizacji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama