, niedziela 21 kwietnia 2024
Co dalej z cieszyńskim Zampolem?
Projekt budowy nowego centrum jest już gotowy, pozostaje tylko znaleźć inwestora. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Co dalej z cieszyńskim Zampolem?

BARBARA ŚLIŻ
Co dalej z cieszyńskim Zampolem?

Galeria Cieszyn ma powstać w miejscu byłego Zampolu przy ul. Michejdy w Cieszynie. fot. mat. pras.

W ubiegłym roku informowaliśmy o projekcie budowy "małej sfery" w cieszyńskiej hali Zampol. Budowa miała rozpocząć się w ciągu dwóch najbliższych lat. Od maja zeszłego roku nie rozpoczęto żadnej inwestycji. Co z halą? Czy projekt budowy centrum jest nadal aktualny?

Galeria Cieszyn ma powstać w miejscu byłego Zampolu przy ul. Michejdy w Cieszynie, gdzie dzisiaj mieszczą się salony meblowe, biura i hurtownie. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 30 tys. m kw, pod wynajem zostanie przeznaczonych prawie 11 tys. m kw. Pewnym jest, że w centrum handlowym będzie znajdował się parking na ok. 300 samochodów.

Budynek w całości należy do firmy Braaten Pedersen Poland. Projekt budowy centrum jest już gotowy, pozostaje tylko znaleźć inwestora. - Bardzo intensywnie szukamy inwestora strategicznego, umowy nie zostały jeszcze sfinalizowane, nikt nie wie kiedy dojdą one do skutku. Wkrótce jedziemy na targi, będziemy na nich prezentować nasz projekt, mamy nadzieję, że wkrótce ruszymy z budową - mówi Bożena Fedas-Frączek dyrektor ds. rozwoju w firmie Braaten Pedersen Poland.

Równolegle z tą inwestycją, po czeskiej stronie, miała rozpocząć się budowa kompleksu Olza Multipark. Centrum handlowo-usługowe miało powstać pomiędzy osiedlem w Sibicy a Żukowem Dolnym, przy drodze na Frydek-Mistek. Projekt miał kosztować około 200 mln koron. Powierzchnia użytkowa budynku wynosić miała 57 tys. m kw z ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

- Niestety spółka akcyjna Multipark Olza przed rokiem ogłosiła upadek. Z dostępnych dla nas informacji wynika, że trwa postępowanie sądowe w tej sprawie - komentuje Dorota Havlíková, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a ja nie żałuję, bo jeśli komuś się wydaje, że w zampolu teraz miejsc pracy nie ma to źle widzi - to po pierwsze, a po drugie, jeśli ktoś ma nadzieję, że ekskluzywne sklepy na ul.Głębokiej się utrzymają widząc jak niektóre z nich zmieniają lokale na mniejsze (bez przyczyny ?) to komuś się pomylił zaścianek z metropolią, a po trzecie - jeżeli ktoś wyobraża sobie te 300 dodatkowych samochodów w ciągłym ruchu na ul.Michejdy to gratuluję wyobraźni !

...żałuję że ta inwestycja nie jest jeszcze prowadzona w Cieszynie, myślę że obudziłaby nieco to miejsce i dałaby miejsca pracy - a np na Głębokiej mogłyby sie pojawić bardziej ekskluzywne marki, kawiarnie, galerie, a w tej 'małej sferze ' pozostałe sklepy. Bardzo przydałby się ten parking :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama