, wtorek 21 maja 2024
Cieszyn: Rewitalizacja Alei Łyska i Parku Sikory na ukończeniu
Jeziorko, które znajduje się w parku, zostało poddane rewitalizacji, zbudowano na nim mostek.  fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Cieszyn: Rewitalizacja Alei Łyska i Parku Sikory na ukończeniu

BARBARA ŚLIŻ
Cieszyn: Rewitalizacja Alei Łyska i Parku Sikory na ukończeniu

Stuletnia makieta Wieży Piastowskiej również zyskała nowy wygląd. fot. Barbara Śliż


Cieszyn: Rewitalizacja Alei Łyska i Parku Sikory na ukończeniu

Główna inwestycja, mostek, nazywany także kładką sportową, połączy tereny rekreacyjne po obu stronach Olzy. fot. Barbara Śliż

Rewitalizacja parku Adama Sikory jest już praktycznie gotowa. Do całkowitego zakończenia prac pozostało oddanie głównej inwestycji - kładki sportowej i kosmetyka terenu wokół niej. Jeśli pogoda pozwoli budowa mostu zostanie zakończona w tym roku. Na oficjalne otwarcie kładki będziemy jednak musieli poczekać do maja.
- Część prac, a więc dokończenie niektórych alejek i oświetlenie parku, może być sfinalizowane dopiero po ukończeniu Kładki Sportowej, ponieważ leżą one w miejscu, albo w ścisłym sąsiedztwie placu budowy mostu. Remontowanie ich teraz mogłoby doprowadzić do uszkodzenia przez maszyny budowlane - informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

Park Sikory zmienił już swoje oblicze. Wybrukowano plac, odnowiono ścieżki spacerowe, zbudowano nową altanę, nowe boisko, plac zabaw dla dzieci. Jeziorko, które znajdowało się w parku zostało poddane rewitalizacji, zbudowano na nim mostek. Stuletnia makieta Wieży Piastowskiej również zyskała nowy wygląd. W ciągu ostatnich kilku tygodni zostały posadzone drzewa, krzewy i posiana trawa.

Po polskiej stronie powstają ścieżki rowerowo-spacerowe, skwer miast partnerskich z mozaiką przedstawiającą mapę Europy, boisko i plac do pikników. Wyremontowany zostanie również zalew kajakowy z pomostem.

Większość prac w Alei Łyska, także jest już na ukończeniu. Pozostaje jedynie kosmetyka terenu. - W niektórych miejscach nakłada się na siebie kilka inwestycji, których prace kolidują ze sobą. Jednak nie przeszkodzą one w zakończeniu inwestycji, zakładamy, że uda nam się zakonczyć wszystko w tym roku. Jeśli jednak pogoda nie dopisze zostaną one przesunięte na okres wiosenny - wyjaśnia Adam Swakoń, wiceburmistrz Cieszyna.

Przypomnijmy budowa SportParku - Parku Sportowego powstaje z inicjatywy Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna. Główna inwestycja, mostek, nazywany także kładką sportową, połączy tereny rekreacyjne po obu stronach Olzy. Planowane zakończenie całości projektu ma odbyć się w grudniu tego roku. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy i turyści będą mogli swobodnie korzystać z atrakcji, jakie zapewniają oba miasta.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gdybym ja w swojej firmie tak długo przeciągał robotę to zostałbym wywalony na zbity pysk.

deskowania 2 lata już stoją i rdzewieją , widzieliście plac zabaw chyba majstry go z desek sami zrobili, wystarczy zerknąć do czeskiego C jakie ładne pomysłowe place tam powstają a u nas szkoda gadać.

Wstyd i jeszcze raz wstyd. Zalew kajakowy został wybagrowany w zeszłym roku, tylko wody jakoś nie widać, krawężniki położone w alejce do III jazu powywracał ciężki sprzęt "budowniczych" elektrowni wodnej, jeśli w końcu ktoś tą alejkę dokończy to następny wjazd kolejnego "wozu zaplecza technicznego"ją zniszczy i tak można by w kółko. Ciekawe czy znajdą się w przyszłości środki na bieżące utrzymanie tych wszystkich wspaniałości w Błogocicach/ np. pozbieranie liści z boisk i placów zabaw dla dzieci/ A najlepszy kąsek jest do przeczytania na tablicy informacyjnej przy Al. Łyska k. kempingu: cyt: "Termin zakończenia robót SUGEROWANY PRZEZ WYKONAWCE ...." A odkąd to Panie Burmistrzu wykonawca coś ma sugerować? Chyba termin zakończenia ustala Inwestor/Zlecający, a potem to się nalicza kary umowne. Ale ponieważ o zakończeniu inwestycji w Cieszynie decyduje wykonawca więc jest jak jest!

To będą dwa krótkie fragment ścieżki rowerowej na miarę planu 3 letniego. Czy następne 3 lata będziemy czekać na ich połączenie?

Oprócz Mostu Sportowego WSZYSTKO jest opóźnione. To rzeczywiście wstyd. Mam nadzieję, że "rewitalizacja" zwiększy atrakcyjność Błogocic. Nie wiem tylko czy blokowisko na kempingu zda egzamin.

to wszystko było do zrobinia w ciągu jednego sezonu budowlanego, a tymczasem inwestycja ciągnie się już dwa lata ! i czy będą tam przynajmniej wyznaczone pasy dla rowerów i zinstalowane oświetlenie w tym ciemnym buszu nad Olzą, gdzie strach będzie chodzić wieczorem, chyba, że z groźnym psem. A czy przy okazji zabezpieczono stromy brzeg w miejscu gdzie doszło do tragedii, jeszcze latem nie było tam żadnej barierki ?

Bo się bałem,że nie doczekam ...

Panie Adamie skandalem jest to, że mostki obok kortu i zalewu kajakowego od roku są niedokończone. Cały Cieszyn się śmieje z takiej roboty. WSTYD Panie Adamie WSTYD.

Te wszystkie rzeczy które sa na zdjęciach były już zrobione przed wakacjami.

Długo się z tym bawią. Oby dociągnęli to do końca.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama