, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Cieszyn: Za parking w centrum zapłacisz więcej!
Dotychczasowa cena miesięcznego abonamentu wynosiła 24,40 zł na parkingach poza drogami publicznymi, a 36,60 zł za miesiąc na wyznaczonych miejscach przez zarządcę ruchu.  fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Cieszyn: Za parking w centrum zapłacisz więcej!

Od 1 stycznia 2012 roku wzrosną ceny za miesięczny abonament parkingowy na terenie Cieszyna. 100% podwyżka obejmie 5 parkingów w centrum miasta. Ceny pojedynczych godzin za parkowanie pozostają bez zmian.
Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna, postanowił wprowadzić zmiany opłat postojowych na parkingach zlokalizowanych na terenach miejskich, poza drogami publicznymi. Wyższe abonamenty zapłacić trzeba będzie przy ul. Michejdy (koło Elimu), przy Placu Londzina, Miejskich Halach Targowych, przy ul. Katowickiej (płyta B targowiska miejskiego) oraz na parkingu przy ul. Al. Łyska.

Dotychczasowa cena miesięcznego abonamentu wynosiła 24,40 zł na parkingach poza drogami publicznymi, a 36,60 zł za miesiąc na wyznaczonych miejscach przez zarządcę ruchu. - Cena wzrośnie do 50 zł na parkingach, o których jest mowa. Do końca roku abonamenty zostaną utrzymane na dotychczasowych stawkach. Generalnie abonamenty dotyczą tych osób, które mają utrudniony dostęp do miejsc postojowych, głównie mieszkańców centrum miasta. Pamiętajmy, że abonament nie gwarantuje jednak, że znajdziemy miejsce parkingowe na danej ulicy, na który wykupiliśmy abonament postojowy - mówi Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

Każdy mieszkaniec, który posiada zameldowanie na pobyt stały lub czasowy powyżej dwóch miesięcy, bądź właściciel nieruchomości na wskazanym przez Miejski Zarząd Dróg parkingu może wykupić roczny abonament w cenie 36,60 zł.

Istnieje również możliwość miesięcznej opłaty za wydzielone stanowisko na prawach wyłączności (koperta) jednego miejsca parkingowego. Taki przywilej kosztuje 340 zł.

Przypominamy, że w razie stwierdzenia parkowania pojazdu bez uiszczenia opłaty kara za postój wynosi 40 zł.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Mądre słowa, wypie....ć w kosmos połowę cieszyńskiej kliki,która nieustannie od dekady rządzi tym zbutfiałym już przemysłowo miasteczkiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!

wszystki auta z Cieszyna i POre glupkow.

Popieram

Ja bym poszedł o krok dalej i oprócz podniesienia cen parkingów w mieście wyrzucił auta z ulicy Głębokiej (na całej długości) Czy nasze piękne miasto nie zasługuje na deptak z prawdziwego zdarzenia jak np Opole czy czeski Bohumin... Taki turysta przyjeżdża do Cieszyna i idzie na wzgórze zamkowe piękną ulicą Głęboką, ale co z tego, że ona piękna skoro tam auto na aucie autem poganiane... Oczywiście zakaz nie dotyczył by dowozu towarów do sklepu w ściśle określonych porach (przyklad Czechowice Dziedzice)

Moze na poczatek CI, którym to prawo przysługuje, czyli własciciele i najemcy lokali. Nie widzę powodu dlaczego osoba mająca sklep w centrum nie miałaby miec prawa wjazdu do centrum.

Czy ktoś logicznie potrafi uzasadnić n/w tezę "prawo do parkowania i wjazdu powinni mieć ci ze stałym zameldowaniem"?

Prawo do parkowania i wjazdu powinni mieć ci ze stałym zameldowaniem a reszta badylarzy niech płaci abonament w różnej wersji. I tak się Cieszyn prze klaruje od blachosmrodów.

Problemem jest wydawanie tych pozwolen ludziom, ktorzy nie mają do nich prawa - i w ten sposob w centrum na abonament parkuje ktoś, kto 10 lat temu przez miesiąc wynajmował pokoik w kamienicy, albo mial sklep który splajtował etc...

Jak to dobrze, że ekipa z ratusza nie ustaje w wysiłkach żeby nam, niegodnym mieszkańcom tego miasta nieba przychylić.

...wpływy do kasy miasta coraz mniejsze więc na czymś trzeba zarobić - a z drugiej strony BARDZO DOBRZE bo może mniej aut będzie w centrum, powinni jeszcze podnieść normalne opłaty za parkowanie bo są dosyć niskie, a w zamian zaproponować więcej darmowych miejsc poza centrum.
Powinna być koniecznie zwiększona strefa bez samochodów w centrum.

poglądy, że auta należy z centrum miasta usuwać są tak samo racjonalne, jak walka z Palikotem przy pomocy egzorcyzmów. Otrzeźwienia życzę i z Panem Bogiem.

to nikt sie lepiej nie ustawił niż pani Ewa G. z ekipą - Królowa Dizajnu i Pani Na Zamku - garaże w samym centrum miasta, za friko, brama na pilota - hulaj dusza, wstydu ni ma!...

Jak mnie to cieszy. Tu powinno być jak w Londynie. Czym bardziej wjeżdżasz w głąb centrum tym drożej powinno być aby oduczyć rozleniwionych mieszkańców okolic. Może więcej ludzi będzie korzystać z autobusów miejskich i pociągów a w centrum będzie można spacerować swobodnie. Jak ja widzę tych leni co muszą podjeżdżać od sklepu do sklepu bo przejść 500metrów to jest wyczyn to od razu zadaję sobie pytanie dlaczego ja żyję skoro wszędzie po Cieszynie chodzę na piechotę. Czyżby kierowcy mieli poumierać z tego?.

Do kodeksu wykroczeń został dodany art. 603 § 1, który wprowadza nowy typ wykroczeń. Polega on na prowadzeniu sprzedaży na terenie należącym do gminy lub będącym w jej zarządzie poza miejscem do tego wyznaczonym przez właściwe organy gminy.

Za taki niedozwolony handel grozić będzie kara grzywny (do 5 tys. zł) a nawet (na co wskazuje art. 603 § 2 K.w.) utrata towarów przeznaczonych do sprzedaży, choćby nawet nie stanowiły one własności handlującego.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama