, niedziela 26 maja 2024
Będzie parking w czynie
Przy ul. Moniuszki jest za mało parkingów, dlatego mieszkańcy postanowili dołożyć się do budowy nowych miejsc postojowych. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Będzie parking w czynie

MACIEJ DŻUGAN
Kilkadziesiąt miejsc parkingowych powstanie na osiedlu Liburnia wzdłuż ulicy Moniuszki w Cieszynie. Złożą się na nie sami mieszkańcy.
Parking zostanie wybudowany w ramach Programu Lokalnych Inicjatyw Inwestycyjnych, czyli za pieniądze mieszkańców osiedla i miasta. — Dyskusja o stworzeniu nowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Moniuszki trwa od kilku lat, ale teraz dopiero udało nam się wspólnie porozumieć – podkreśla burmistrz Bogdan Ficek. Koszt wybudowania parkingu wyniesie 90 tys. zł. Mieszkańcy pokryją 30 proc. wydatków.

Nie będzie to pierwsza taka inwestycja w mieście. Cieszniacy już nie raz zrzucali się na budowę chodników, ulic czy latarni. — To taka nowoczesna forma czynu społecznego — śmieją się mieszkańcy ul. Miedzianej, która powstała dzięki ich zaangażowaniu.

Zainteresowanie lokalnymi inicjatywami jest co roku spore, bo ludzie wiedzą, że tylko dokładając się do inwestycji, mogą ją znacznie przyspieszyć. — Przez 10 lat psioczyliśmy, że remont ulicy jest w gestii miasta. W końcu jednak uznaliśmy, że lepiej coś zrobić niż tylko gadać — tłumaczy Maciej Pońc, mieszkaniec ul. Miedzianej.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Czyn społeczny nowych czasów
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zrzućmy się i wybudujmy jeszcze lotnisko, tor F-1 i metro. Bo "lepiej coś zrobić niż tylko gadać".

Miasto tylko remontuje ulice i chodniki gdzie mieszkają radni i prominenci z ratusza,a szaraki muszą niestety robić to za swój cięrzko zarobiony grosz.Cieszyńcka rzeczywistość.

do klodd: podaj jakieś przykłady, bo takie opowiadanie bzdur, nie poparte niczym, świadczy o ciasnocie umysłu i zaściankowości, nie mówiąc o braku kultury.

walnij se barana :)))))))

Barana?hmm. Podejrzewałam, że nie mogę się spodziewać rzeczowej odpowiedzi, co świadczy tylko o mojej racji:))))))))

Parkingi wzdluz bloku na powyzszym zdjeciu zrobiono w zeszlym roku. Czy ktos wie, gdzie dokladniej chca je robic? Wdluz Moniuszki...tej czesci,gdzie jest zlobek?

Osiedle domków jednorodzinnych na bobrzku,droga na misztwie a jest tego wiencej.KLODD

Na domkach jednorodzinnych każdy skorzystał, chyba nie myśłisz ze całe osiedle wybudowano dla 1 osoby! A na Mnisztwie droga to może mi wyjaśnisz pod kogo była wybudowana?

tylko miasto dało całość a mieszka tam mniej ludzi niż na moniuszki ale gdyby ta jedna osoba tam nie mieszkała to nie było by nic.

gdyby miasto wybudowało te domy to by były mieszkaniami komunalnymi, ale tak oczywiście nie jest!pomyśl albo zbierz fakty i wtedy sie odzywaj

pisze o chodnikach i oświetleniu jakie tam zafundowano a nie o domkach

tak, pisze o wielu rzeczach, o których nie ma pojęcia...

widocznie coś wie że pisze a ty jesteś obrńcom uciśnionych

Siedmioklatkowiec to chyba raczej bliżej Szymanowskiego jest ?
A w ogóle to ile by nie było miejsc parkingowych to i tak będzie za mało.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama