, niedziela 26 maja 2024
Powstanie parking z amfiteatrem i platformą widokową na dachu?
Koncepcja zakłada budowę czteropoziomowego parkingu, który na dachu miałby zieleniec ze sceną i miejscami dla publiczności oraz wysuniętą nad Młynówkę platformę widokową. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Powstanie parking z amfiteatrem i platformą widokową na dachu?

TWO
Powstanie parking z amfiteatrem i platformą widokową na dachu?

Tak wyglądałby amfiteatr na dachu parkingu. fot. Wojciech Trzcionka


Powstanie parking z amfiteatrem i platformą widokową na dachu?

— To dość nietypowe rozwiązanie, ale pomysł wydaje się ciekawy — mówi o projekcie burmistrz. fot. Wojciech Trzcionka


Powstanie parking z amfiteatrem i platformą widokową na dachu?

Samochód zostawiałoby się na automatycznej platformie, która podnosiłaby wóz i odstawiała go ( jak książkę na półkę) na wolne miejsce na jednej z czterech kondygnacji. fot. Wojciech Trzcionka

Władze Cieszyna od lat nie wiedzą co począć ze zdewastowanym amfiteatrem przy ulicy 3 Maja. Teraz pojawił się pomysł, aby powstał tu wielopoziomowy parking, ze sceną, widownią i platformą widokową... na dachu.
Amfiteatr lata świetności dawno ma za sobą. Powstał w latach PRL. Budowali go mieszkańcy Cieszyna w czynie społecznym. Odbywały się tu imprezy jubileuszowe, koncerty zespołów ludowych, partyjne posiedzenia. Do nowej rzeczywistości amfiteatr nie miał szczęścia. W latach 90. powstało tu jedno z miejskich targowisk i obiekt poparł w ruinę. Potem różne organizacje próbowały tchnąć w niego nowe życie, ale poza kilkoma imprezami niewiele się tu działo.

Władze miasta od lat zastanawiają się, co począć z amfiteatrem. Gdy jeszcze w Cieszynie odbywał się Festiwal Filmowy „Era Nowe Horyzonty", był pomysł wybudowania tu wielkiej sali widowiskowej. Jednak gdy Roman Gutek zabrał swój przegląd do Wrocławia, pomysł z halą upadł. — Myśleliśmy też o wielopoziomowym parkingu, ale ten pomysł nie spodobał się radnym, którzy twierdzili, że nowy obiekt powinien też spełniać funkcję amfiteatru — mówi burmistrz Bogdan Ficek.

Władze miasta ogłosiły więc przetarg na koncepcję zagospodarowania terenu po amfiteatrze. Wygrała go firma Koma System, która w Czechach wybudowała już wiele parkingów przypominających biurowce. Po kilku miesiącach pracy właśnie przedstawiła urzędowi efekty pracy. Koncepcja zakłada budowę w miejscu amfiteatru czteropoziomowego parkingu na 300 miejsc, który na dachu miałby zieleniec ze sceną i miejscami dla publiczności oraz wysuniętą nad Młynówkę platformę widokową. Na parking wjeżdżałoby się od alei Łyska ulicą Schodową. Samochód zostawiałoby się na automatycznej platformie, która podnosiłaby wóz i odstawiała go ( jak książkę na półkę) na wolne miejsce na jednej z czterech kondygnacji.

— To dość nietypowe rozwiązanie, ale pomysł wydaje się ciekawy. Mówię o nim jednak ostrożnie, bo już raz mieliśmy w Cieszynie inwestora, który chciał budować parking pod Rynkiem, ale gdy obliczył, że inwestycja zwróci mu się dopiero po 25 latach, to zrezygnował — mówi burmistrz Ficek. — Na razie to tylko koncepcja, na której realizację muszą się zgodzić radni. Jeżeli na nią przystaną, to zlecimy projekt techniczny i wystąpimy o dofinansowanie z Unii Europejskiej — dodaje Ficek.
Komentarze: (33)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Po trzecim moście francuskiego architekta przyszła kolej na pietrowy okazały parking. Wszystko się jednak skończy na projekcie , strudem uzbieranych podwyższkach dla urzędników i premmi dla burmistrzów za pomysly no i komentarzach internautów .

Czytelniku, popieram. Oby TOTO nigdy nie wyszło poza koncepcje. Tyle w Cieszynie do zrobienia. Śmietnik w każdym zagajniku, ludzie pomyje wylewają na ulice, nepotyzm jak cholera a My tu o pierdołach.

Ależ to wspaniały pomysł, wjechać po schodach z ulicy A. Łyska, do platformy która odda samochód na "półkę". A potem aby odebrać samochód z "półki" i zjechać po schodach to będzie trzeba zadzwonić na dzwonek?. To ja proponuję wjazd z ul. 3 Maja i platforma niech zwozi na dół na te półki nasze samochody. Ale fajna będzie zabawa. Trzymać tak dalej panowie i panie!!!! I ile to będzie kosztować (oczywiście parkowanie, nie budowa)????

Kolejny futrurystyczny, wirtualny pomysł, jak z nowym mostem, a miasto umiera. Wystarczy pojechać do Bielska i zobaczyć jak to miasto zamienia się w metropolię. A ofery pracy w Cieszynie? Roznoszenie ulotek?

przekombinowane i brzydkie, i jaki sens łączyć jedno z drugim

Ale szpetne...i ten amfiteatr na dachu - kompletnie bez sensu...

pomysł się podoba
może nie akurat tam, ale wielopoziomowy parking, albo przynajmniej parking podziemny, bez szpecących puszek zawalających miasto to świetny pomysł

A Ja uważam, że najlepiej będzie jak zrobią tam prawdziwy amfiteatr z zapleczem artystycznym.

Można by otworzyć dodatkową estradę dla Tygodnia Kultury Beskidzkiej np. Amfiteat byłby chyba dobrym rozwiązaniem dla np. koncertów Viva il canto itp. po co na siłę robić coś co nie jest potrzebne...

A ja bym prędzej zaproponowała wybudować zwykły piętrowy parking bezpłatny, bo teraz to cholerka nigdzie na mieście nie da się zaparkować, żeby parkomat nie straszył. Brakuje tego w Cieszynie. Może nawet by się trochę luźniej w samym mieście zrobiło. Zresztą z parkingu niedaleko do miasta

A poza tym kto ma czas na jakieś odsyłanie auta na jakąś półeczkę?

Rewelacja!!Szkoda że nie dożyję.Po aferze z
nazewnictwem ROND trzeba jakoś załagodzić
sytuację.

Nie potrafią od wielu lat zagospodarować budynku
po straży pożarnej na ul.Limanowskiego,ostatnio
obrzyganego różową farbą(nie przeszkadza to
panu burmistrzowiu,który tędy często chodzi), a
wymyślają futurystyczne projekty,których NIGDY
nie zrealizują.Po co te bajery i mydlenie oczu??
A może trochę farby,mydła,pędzla i do konkretnej
roboty a nie budować "biblioteki dla aut"'.Po prostu
cieszyńska paranoja!!

Amfiteatr im. Bogdana Ficka - to brzmi dumnie?

A MY NIE MAMY NADAL SKATEPARKU!
Mogliby tam zrobić jedną głupią hale nad tym, posadzka i resztą zajmą się sportowcy - lepsze to niż jakieś głupoty.

Samochód zostawiałoby się na automatycznej platformie, która podnosiłaby wóz i odstawiała go ( jak książkę na półkę) na wolne miejsce na jednej z czterech kondygnacji ? Ktoś cos podobnego widział czy jest to czyste SF ?

to architektoniczny bezsens, tam nie ma miejsca na parking z paskudną komunistyczną drukarnią w tle!!!

w zupełności się zgadzam,ta drukarnia to horror!
mieli ją sprzedać i nic z tego.ciekawe komu na tym
zależy,żeby firma z gigantycznym zadłużeniem
była utrzymywana z naszych podatków.zadłużenia w ZUS -ie ponad 1000000 zł!! dziękuję

a w drukarni pracują więźniowie!!

Trza zadzwonić do Brukseli aby nie dawali kasy na dyrdymały. Kto bedzie potym zwracała piniondze: ficek, brachaczek no Kto jeszcze?

Pomysł jak pomysł, skończy się na wirtualnej prezentacji, tak jak z mostem Francuza. Czy w Cieszynie
NONSTOP trzeba wymyślać tematy zastępcze ( np. nazwy dla rond, parking-amfiteatr ) zamiast zająć się tym co robi rada miasta w Czeskim Cieszynie, czyli przyciąganiem inwestycji ?

Koreańczyków oni zapanują nad infrastrukturą Cieszyna

A co takiego robi rada miasta w Czeskim Cieszynie ? Mógłbyś zaoperować jakimiś konkretnymi przykładami ? Po prostu się nie znam a jestem ciekaw, a Ty sprawiasz takie wrażenie, że wiesz o czym piszesz. ( tylko o konkretne konkrety proszę, gdybyś był tak uprzejmy ).

Proszę poczytać, co robi:
Burmistrz Vit Slovacek i Myoung-Hyun Lee, prezydent koreańskiej firmy PHA witają się w miejscu, gdzie za rok produkowane będą części samochodowe.

http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=479

Ponad 200 osób.... Z artykułu wyczytałem tyle, że pan Slovacek wkopał kamień węgielny. Myślę, że burmistrz Ficek też by sobie z tym poradził. Takie gadanie, że tworzenie miejsc pracy to zadanie dla lokalnych władz i samorządów to są bajki dla dzieci. Jak gdzieś coś się opłaca to się robi - dobrze można zainwestować i zarobić np. w Rosji i nikomu w tym jakoś nie przeszkadza bajzel, korupcja i indolencja lokalnych czynników.

Do Hoho .... Popatrz co robi prezydent Wrocławia, aby się opłacało tam inwestować!! To jest gospodarz, nie administrator ....

najwyższe podatki,nic nierobienie,bujanie w
obłokach,koperkowe rozmowy,walenie do kościoła,udawanie wiary,prywata,nepotyzm,
....i.t.d.

Dobry wieczor, jestem rzecznikiem prasowym Czeskiego Cieszyna i pragne odpowiedziec na pytanie dotyczace koreanskich inwestycji na terenie naszego miasta. Koreanczycy z Donghee, z ktorymi miasto Czeski Cieszyn podpisalo wczesniej umowe, juz buduja hale kolo drogi na Frydek-Mistek, kazdy przejezdny moze zobaczyc nosne elementy konstrukcji, dalej zaczeto kopac fundamenty pod fabryke nalezacej do koreanskiej spolki PHA. Wszystko to sa zaklady, ktore beda montowac podzespoly dla koncernu Huyndai. Dorota Havlikova

Myślę żebyśmy się jeszcze bardziej nie pogrążyli dzięki władzy dwóch doktorów oraz 18 lat panującego wiceburmistrza.Więcej utopijnych pomysłów;gościniec , lodowisko , most, zamek przedsięb. Qpłaty coraz większe .Kto to uniesie.

Mi pomysł sie podoba,oddajesz zmazany samochód,odbierasz czysty!W naszych realiach,oddajesz BMW,odbierasz porysowane BMW,bo jakis wichajster nie układa dokładnie auta na półki.Ciekawe ile kosztuja te projekty i opracowania?I kto za to płaci????Stwórzmy wirtualne miasto,na obrazku Hameryka,a za oknami średniowiecze,ale wizje są.Czerwoni tez mieli i....teraz nie ma tamtych czerwonych.Obiecać można wszystko,niech naród wierzy w bajki.

Na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek, a przed nią bieży baranek, a nad nią lata motylek

Pomysłów na amfiteatr jest kilka. Trochę wiary w Cieszyniaków. Będą parkingi bez zbędnego przepychu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama