, czwartek 25 kwietnia 2024
Cieszyn: Starostwo chce przejąć budynki po Straży Granicznej
Nieruchomość Powiat chce wykorzystać na cele edukacji, pomocy społecznej, transportu zbiorowego, dróg publicznych oraz na potrzeby administracyjne - wymienia starosta. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Starostwo chce przejąć budynki po Straży Granicznej

MB
Starostwo Powiatowe w Cieszynie przymierza się do zaadaptowania budynków, w których jeszcze niedawno stacjonowała Straż Graniczna. Teraz starosta zawnioskował do wojewody o przekazanie tych nieruchomości na rzecz powiatu.

- W lipcu wystąpiliśmy z wnioskiem do Wojewody Śląskiego o przekazanie nieruchomości po Straży Granicznej przy ul. Wojska Polskiego na rzecz Powiatu Cieszyńskiego w formie darowizny. Obecnie toczy się postępowanie w tej sprawie - informuje nas starosta, Janusz Król.

W budynkach po Straży Granicznej ma zadomowić się w przyszłości działalność związana z pomocą społeczną i edukacją. Większa część głównego budynku po Straży Granicznej według planów ma być przeznaczona na potrzeby Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Cieszynie. Przejęcie na własność zabudowań ma ułatwić powiatowi pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na modernizację i adaptację obiektów. - Podjęcie decyzji o ostatecznym sposobie zagospodarowania obiektów nastąpi po ich przekazaniu. Nieruchomość Powiat chce wykorzystać na cele edukacji, pomocy społecznej, transportu zbiorowego, dróg publicznych oraz na potrzeby administracyjne - wymienia starosta w rozmowie z naszą redakcją.

Powierzchnia nieruchomości po Straży Granicznej wynosi ok. 1,16 ha i jest zabudowana trzema budynkami o łącznej powierzchni 4.5 tys. m2. Właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa i obecnie jest użyczona na rzecz Powiatu Cieszyńskiego w celu realizacji zadań własnych m.in. na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych, prowadzenie biura rzeczy znalezionych oraz lokalizacji archiwum.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

cyt. "Przejęcie na własność zabudowań ma ułatwić powiatowi pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na modernizację i adaptację obiektów. - Podjęcie decyzji o ostatecznym sposobie zagospodarowania obiektów nastąpi po ich przekazaniu. Nieruchomość Powiat chce wykorzystać na cele edukacji, pomocy społecznej, transportu zbiorowego, dróg publicznych oraz na potrzeby administracyjne "
Świetny pomysł pozyskiwania obiektów , które będzie trzeba utrzymać, tylko czy aby dla dobra społeczeństwa czy dla dobra kreującego się na największego pracodawcę w regionie, który zajmuje się przekładaniem i produkcją dokumentów dla udowodnienie własnej niezbędności. Pracodawca, który nic nie produkuje a jego budżet oparty jest na ciągłych dotacjach z administracji wyższego szczebla. Wątpliwe decyzje finansowe służą ruinie infrastruktury na którą pokolenia mieszkańców pracowały. Przykładem takiej gospodarki jest "przejęcie na własność zabudowań ma ułatwić powiatowi pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych" na które obecnie powiatu nie stać, ale dalekosiężnym celem jest stworzenie miejsc pracy dla urzędników, którzy nic nie produkują poza wątpliwej jakości decyzjami. Rozrost i funkcjonowanie tych instytucji ( firm) na życie i gminy jest coraz bardziej przerażający. Podstawą jest klucz naboru na te stanowiska nie wynikający z wykształcenia wraz z doświadczeniem tylko ze stosunków międzyludzkich opartych na kumoterstwie i znajomościach osobistych, nie tematu załatwianych spraw w urzędzie. Kolejną możliwością po niespełnieniu tych potrzeb będzie przekazanie nieodpłatnie tych obiektów instytucjom legitymującym się działalnością w zakresie pożytku publicznego lub wolontariatu. Niestety ale nie zmieni to faktu, że te obiekty będzie trzeba utrzymać tzn np. ogrzać co generuje koszty, które jak się wydaje włodarzom, pokrywane będą z dobrowolnych dotacji lub przymusowych podatków.

Lepiej niech starostwo niczego nie przejmuje i chroni nasze podatki przed inwestowaniem w obiekty powojskowe. Już czuję nosem, że staną się one w niedługim czasie przystanią dla azylantów, utrzymywanych przez podatnika gminnego i powiatowego.

A może by tak wreszcie te administracyjne mądrale w przejmowanych lokalach uruchomiły jakąś produkcję.Były kiedyś takie zakłady przemysłu terenowego - i to też komuś przeszkadzało.Lokal po Straży Granicznej jest jak znalazł.Albo na obronę terytorialną ! ! ! .A może by tak zapytać ludzi panie Macura-propagowałeś przecież w kampanii wyborczej te konsultacje z mieszkańcami to masz właśnie pole do popisu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama