, czwartek 26 stycznia 2023
Co powstanie w miejscu byłych koszar?
27 lutego br. budynki na terenie cieszyńskich koszar, które dotychczas zajmowane były przez Straż Graniczną, zostały oficjalnie przekazane Starostwu Powiatowemu w Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Co powstanie w miejscu byłych koszar?

SM
Starostwo Powiatowe w Cieszynie przymierza się do zaadaptowania budynków, w których jeszcze niedawno stacjonowała Straż Graniczna.

- Większą część głównego budynku po Straży Granicznej planujemy przeznaczyć na potrzeby Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Cieszynie. Rozważamy również możliwość zlokalizowania tam innych jednostek związanych z pomocą społeczną i edukacją dzieci o specjalnych potrzebach kształcenia - wyjaśnia Janusz Król, starosta cieszyński.

Jak zaznacza Starostwo Powiatowe obecnie trwają prace koncepcyjne by jak najlepiej zagospodarować tą nieruchomość. - Czynimy również starania, aby Skarb Państwa przekazał nam te obiekty na własność ponieważ w takim wypadku będzie nam łatwiej szukać środków na ich modernizację i adaptację - dodaje starosta.

Powierzchnia nieruchomości po Straży Granicznej wynosi ok. 1,16 ha i jest zabudowana trzema budynkami o łącznej powierzchni 4.5 tys. m2. Właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa i obecnie jest użyczona na rzecz Powiatu Cieszyńskiego w celu realizacji zadań własnych m.in. na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych, prowadzenie biura rzeczy znalezionych oraz lokalizacji archiwum.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niestety nie tylko nauczyciele ale wszelkiej maści i rasy specjaliści od nieróbstwa zabrali się za rządzenie w myśl zasady TKM (Teraz K....My)

Najlepiej zbudować supermarket np. TESCO albo inny AUCHAN bo w Cieszynie jeszcze ich nie ma a ostatecznie można jeszcze BIEDRONKE takie są skutki rządów nauczycieli.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama