, środa 29 marca 2023
Chybie: Coraz bliżej nowego terenu rekreacyjno-sportowego
Każdemu mieszkańcowi przysługuje prawo do zapoznania się z projektem planu miejscowego, a także wniesienia do niego uwag. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Chybie: Coraz bliżej nowego terenu rekreacyjno-sportowego

MB
W Chybiu trwają procedury planistyczne związane z nowym zagospodarowaniem terenu byłych pól irygacyjnych dawnej cukierni w Frelichowie. Będzie to pierwszy w gminie tak rozległy obszar z przeznaczeniem na infrastrukturę rekreacyjną i sportową.

Najpierw dla terenu w Frelichowie został przygotowany projekt studium, który podlegał konsultacjom społecznym na przełomie lutego i marca tego roku. Teraz Urząd Gminy w Chybiu informuje o terminach wyłożenia do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a jak tłumaczy wójt Chybia Janusz Żydek, jest to najważniejszy dokument z całej procedury planistycznej. - Dokument, jakim jest studium, po uchwaleniu go przez Radę Gminy, stanowi pewnego rodzaju "wytyczne” dla opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia wójt. - Dopiero plan miejscowy, który po wejściu w życie staje się prawem miejscowym, zawiera szczegółowe zapisy m.in. co do przeznaczenia terenów i parametrów zabudowy. Wówczas, po zapoznaniu się z planem, potencjalny inwestor może analizować możliwości realizacji inwestycji i starać się pozyskać do tego celu odpowiednią część terenu - dodaje.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru gminy Chybie obręb Frelichów obejmującego tereny byłych pól irygacyjnych wraz z terenami przyległymi wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zostanie wyłożony do publicznego wglądu w terminie 3 sierpnia do 1 września br. Z dokumentacją będzie można zapoznać się na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy w Chybiu lub udając się do urzędu (Referat Rozwoju Gospodarczego, pok. nr 6).

Każdemu mieszkańcowi przysługuje prawo do zapoznania się z projektem planu miejscowego, a także wniesienia do niego uwag. Uwagi należy składać na piśmie do Wójta Gminy Chybie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września br.

Dodatkowo Urząd Gminy w Chybiu planuje dyskusję publiczną nad nowymi rozwiązaniami dla terenu w Frelichowie. Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia br., o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu.

Obszar w sołectwie Frelichów, który jest objęty zmianami, wynosi ok. 73,0 ha. Jak podkreśla wójt Chybia, jest to pierwszy tak duży obszar możliwy do kreatywnego zagospodarowania pod cele rekreacji i sportu w gminie. - Planujemy możliwość realizacji szerokiego wachlarza usług dla zaspokojenia potrzeb społeczeństwa w zakresie kultury, sportu, edukacji, zdrowia, pomocy społecznej, jak również organizowania ogólnodostępnych imprez - wskazuje Janusz Żydek.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego znajdzie się w porządku sesji Rady Gminy jeszcze w tym roku. - W międzyczasie poszukujemy możliwości sfinansowania inwestycji ze źródeł zewnętrznych lub w tak czy inaczej rozumianej współpracy z podmiotem zewnętrznym - informuje wójt Chybia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama