, piątek 14 czerwca 2024
Skoczów: zamknięta kładka przy ul. Sportowej budzi emocje
Mieszkańcy Skoczowa ignorują zakaz i nadal korzystają z kładki nad Wisłą. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Skoczów: zamknięta kładka przy ul. Sportowej budzi emocje

KATARZYNA KOCZWARA, zdjęcia MACIEJ KŁEK
Mieszkańcy Skoczowa nie przejmują się zakazem i nadal przechodzą przez kładkę nad Wisłą przy ul. Sportowej. - Taka kładka powinna być zrobiona w 2 tygodnie, a nie kilka miesięcy - burzą się.
W zeszłym tygodniu kładkę nad Wisłą przy ul. Sportowej w Skoczowie trzeba było zamknąć. - Przeprowadziliśmy w przeglądy mostków, kładek i mostu na Wiśle. Niestety kładka na ul. Sportowej nad Wisłą jest w tak złym stanie, że mieliśmy zalecenie natychmiastowego jej zamknięcia - przyznaje Piotr Rucki, wiceburmistrz Skoczowa.

Na pierwszy rzut oka kładka nie budzi niepokoju. Inny jej obraz przedstawia się po spojrzeniu na jej konstrukcję od dołu. - Kładka wykonana jest z elementów żelbetowych, na których jest nawierzchnia asfaltowa. Są miejsca, gdzie chyba tylko asfalt trzyma te płyty. Od dołu mocno się beton skorodował, wyszło zbrojenie. Musieliśmy to zamknąć - przekonuje wiceburmistrz.

PISALIŚMY: Gminy będą walczyć ze śmieciami!

Nie wiadomo, kiedy ruszą prace remontowe i, co najbardziej interesuje mieszkańców, kiedy znów będą mogli przez ten mostek przedostać się na drugą stronę Wisły. Kładka przy ul. Sportowej jest niczyja. Problemy prawne mogą opóźnić prace. - Chcieliśmy szybko przystąpić do remontu, a okazało się, że to nie jest własność gminy. Nie ma śladu po dokumentach, kiedy ten mostek powstał. Tu się zaczyna problem, bo gmina może przeznaczać środki tylko na swoim majątku. Prawnik musi wyjaśnić, jak to zrobić, by miasto formalnie stało się właścicielem tego obiektu - tłumaczy Piotr Rucki.

Prace powinny sprowadzić się do wymiany 3-4 płyt, które muszą być wykonane na wymiar. Władze Skoczowa przewidują, że kładka może być zamknięta nawet przez 3-4 miesiące. Mieszkańcy nie kryją oburzenia i póki co nic sobie z zakazu nie robią. - Największą głupotą jest zamknąć most i nie udostępnić żadnego przejścia. Taka kładka powinna być zrobiona w 2 tygodnie, a nie kilka miesięcy. Tak to będzie trwać do wiosny. Niech jeszcze zamkną most na Wiśle - burzy się Franciszek Kisiała. - Będzie trzeba kajakiem przepływać na drugi brzeg. To jest makabra. Jak ludzie mają do pracy chodzić? Najlepiej pozamykać i nic nie robić. Pozostaje nam czekać, aż woda w rzece wyschnie - wtóruje mu inny mieszkaniec Skoczowa

Foto


Foto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

beznadzieja..

Tak najprosciej zamknac, albo postawic jakis znak jak na drogach UWAGA WYBOJE !!!!!!!!!! Caly ten kraj o DUPE rozbic !!!!!!!!

Podobna zaspawana kładka jest w Cieszynie na terenie sławnej "neverending" inwestycji dla dzieci w lasku nad Pucówką. Druga dostępna i niezabezpieczona kładka koło kortów tenisowych jest pełna dziur.

eee , nie :(

Tak przy okazji konkluzja: Miejskie Zarządy Dróg kochają się w takich gustownych przyspawanych poprzecznicach z rury. Mamy ci i u nas taki mostek z przyspawaną w poprzek rurą na której spacerowicze ćwiczą podskoki i szpagaty. Kto zgadnie gdzie ???????

Zamiast bicia piany skuć betonowe wypełnienie , dołem zaszalować , zazbroić i zabetonować masą betonową dobrej klasy i szybkowiążącą np. z betoniarni I... w Ustroniu i po sprawie . Sprawna ekipa wykona to w max. 2 tygodnie zakładając roboty na zmiany i sprawną koordynację. Niestety ma to jeden minus: za profesjonalizm trzeba zapłacić.

To kto w takim razie dał gminie prawo zamknięcia tego mostku? Skoro to nie ich własność? Btw jak mostek powstał w latach pięćdziesiątych, to niektórzy pracownicy ratusza co mają po 184 lata i więcej powinni wiedzieć kto i za czyje pieniądze go zbudował.

BULGARIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

z drzewem (!) autobusy wycieczkowe

do Tragedi, a wtedy kto odpowie...?

jak sie walnęło A to trza dopowiedzieć resztę...?

na ten temat był materiał tutaj... inna rzecz, że warto by do tego wrócić:P Tam komunikacja trwa, w Skoczowie ludzi zmuszono do dłuższych spacerów:/

w owiele gorszej kondycji, a nikt o tym nie pisze...?

Hierarchia spraw. Mostek nie da tak zarobić jak np. spółka kanalizacyjna. Dla mieszkańców i tak bardziej liczą się takie bzdety jak dni Skoczowa, dożynki, wodzenie Judosza i takie tam igrzyska.

i teraz pana oświeciło, że kładka nie w porządku więc trzeba ją zamknąć?... A rok temu, dwa, trzy - gdzie pan był? Liczniki magnesował?

najpierw zrobić, potem wyjaśniać stan prawny, ewentualnie wystawić rachunek komu trzeba. Drugi warinat, odlać od 0 tyle płyt ile trzeba i wymienić - tydzień roboty góra. Technologia podobna do tej jak się robi dekę...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama